V sobotním utkání, které se hrálo v Lutíně na Olomoucku, se ujal vedení třetí celek minulého ročníku druhé nejvyšší polské soutěže ve dvacáté minutě zásluhou Damiana Hilbrychta. „Chtěli jsme napadat vysoko, což se nám v první půli nedařilo. Minimálně třicet minut jsme měli velký problém se soupeřovou kombinační hrou a výstavbou. Termalica nám z toho vyjížděla a diagonálně se za nás dostávala, svými náběhy nám dělala problémy,“ přiznal asistent.

Těsně před poločasem za Zbrojovku srovnal kanonýr Jakub Řezníček. „Pomohl nám gól do kabiny, který nás uklidnit,“ komentoval Polách vyrovnávací trefu.

Od úvodní minuty se poprvé v brněnském dresu představily i nejčerstvější posily Roman Potočný s Tomášem Smejkalem. „Oba kluci mají zkušenosti, už na prvním tréninku bylo vidět, že nám svými dovednostmi mohou pomoci. Věřím, že budou oživením a zvýší kvalitu týmu,“ přál si bývalý prvoligový záložník.

Ve druhé půli se na hřiště dostalo na straně Zbrojovky osm čerstvých hráčů, mezi nimiž byl i Kronus, který přišel do Brna z Viktorie Plzeň na konci června. Právě dvacetiletý ofenzivní univerzál vsítil v šestaosmdesáté minutě rozhodující branku duelu, po níž se Brňané radovali ze třetího vítězství v přípravě za sebou.

Před začátkem druhé ligy odehrají svěřenci Luďka Klusáčka už jen v sobotu 15. července generálku proti Prostějovu. „Čeká nás poslední zápas před mistrákem. V týdnu má přijít horší počasí, tak posuneme tréninky, abychom byli schopní je odtrénovat. Některé věci ještě potřebujeme sehrát, na druhou stranu není potřeba plýtvat někde zbytečně energii,“ uzavřel Polách.

Termalica Nieciecza – Zbrojovka Brno 1:2 (1:1)
Branky: 20. Hilbrycht – 44. Řezníček, 86. Kronus.
Diváci: 100.
Termalica Nieciecza: Loska - Zaviiskyi, Putiwcew, Farbiszewski – Ambrosiewicz - Nowakowski, Radwański, Fassbender, Branecki, Polyarus – Hilbrycht.
Zbrojovka Brno: Šiman - Toml (46. Koželuh), Endl, Hamza (75. Martinek), Divíšek (46. Nový), Smejkal (65. Granečný), Fousek (65. Kronus), Texl, Gaszczyk (46. Jambor), Potočný (75. Kopr), Řezníček (46. Hladík).