To, co se 21. srpna zdálo jako sci-fi, se podpisem přetavilo ve skutečnost. Zbrojovka dohodla příchod Pana fotbalisty. Ondřej Vaněk se mateřskému celku upsal do konce sezony. „Kdyby mi někdo před sezonou řekl, že posila do středu hřiště bude Ondra, nevěřil bych mu,“ usmíval se brněnský trenér Pavel Šustr a jedním dechem dodal: „Samozřejmě jsem za něho rád.“

Mnohem raději byl, když Vaňka mohl vyslat na hřiště ve sledovaném brněnském derby. „Tři čtyři měsíce jsem nehrál soutěžní zápas, bude určitou chvíli trvat, než se do toho dostanu,“ líčil Vaněk po duelu s Líšní. „Věřím, že tam z mé strany byly dobré momenty, i když nějaké ztráty jsem měl,“ glosoval předvedený výkon.

Možnosti kouče Pavla Šustra do středu zálohy:
Ondřej Vaněk
Damián Bariš
David Krška
Antonín Růsek
Jan Sedlák
Marek Mach

V systému 4-4-2 nastoupil ve středu hřiště vedle Damiána Bariše. Ihned po úvodním hvizdu hýřil aktivitou, žádal si přihrávky a míče následně rozdával na ofenzivnější spoluhráče. Sem tam se mihl na kraji hřiště, aby nacentroval. V první půli se řítil do slibné příležitosti. „Ale míč jsem si špatně zpracoval,“ zalitoval Vaněk, který nadějnou možnost zakončil slabou střelou doprostřed branky.

Nebál se uzmout kus zodpovědnosti na sebe a snažil se o finální přihrávky. „Je to kreativní hráč. Chodí si pro balony, pořád chce hrát a tohle od něj očekáváme,“ řekl Šustr, který bral v potaz i to, že Vaněk nějakou dobu nehrál. „I přesto předvedl kvalitu, jakou disponuje. Věřím, že jeho výkonnost půjde nahoru,“ měl jasno.

Vaňkův přínos ocenili i jeho spoluhráči. „Myšlenky a přihrávky, které má, jsou naprosto úžasné,“ rozplývala se brněnská útočná věž Lukáš Magera. „Nicméně šlo vidět, že si na sebe ještě zvykáme. Přesto jsme rádi, že se vrátil a pomůže nám,“ doplnil.

Ondřej Paděra (v modrém) v Superlize malého fotbalu bojuje proti brněnské přesile.
Brno zvládlo derby a nadále vládne Superlize bez ztráty bodu

V sestavě Zbrojovky se poprvé objevil i stoper Michal Šmíd, jenž dorazil na jih Moravy na hostování z Bohemians 1905. „Nedělá chyby, vyhrává osobní souboje. Jde o typ hráče, o kterého se v krizových situací můžete opřít,“ pochvaloval si Šustr.

Jelikož přeřadil do rezervy Ondřeje Sukupa a druhý pravý bek Juraj Kotula se zranil, musel na kraj obrany improvizovaně nasadit civilním povoláním defenzivního záložníka Jana Sedláka. „A popasoval se s tím dobře. Nepropadal,“ poznamenal Šustr.   

Varianty složení středu zálohy Zbrojovky:
Varianty při rozestavení 4-4-2:

1. Vaněk (Krška) – Bariš
2. Vaněk – Sedlák
3. Růsek – Bariš (Mach)
Varianty při rozestavení 4-3-3:
1. Vaněk – Bariš – Růsek
2. Vaněk – Bariš – Krška
3. Vaněk – Sedlák – Mach