„Zápas mohl skončit naší výhrou i prohrou. Protože jsme neměli všechny opory, chtěl jsem, aby to kluci zvládli v hlavách a to se podařilo. To je pro mě nejdůležitější. Ale úplně spokojený nejsem,“ ozřejmil Šustr.

Brňané teprve potřetí v sezoně vyšli ze zápasu gólově naprázdno, několikrát trefili tyč. Ztráta je ovšem tolik mrzet nemusela. Ani výhra by totiž nic nezměnila na tom, že Pardubice si po domácím triumfu 4:1 nad Vyšehradem s předstihem zajistily prvenství ve druhé nejvyšší soutěži a s tím související přímý postup do první ligy. „Soustředíme se jen na sebe, neřešíme ostatní. Věřím, že vše ještě dobře dopadne, “ mínil brněnský Jan Hladík, jenž v Prostějově neskóroval poprvé po třech gólových duelech.

11.7.2020 - domácí SK Líšeň (Jan Silný) v bílém proti FK Fotbal Třinec
Líšeň se rozloučila s domácími fanoušky přestřelkou, Silný nasázel hattrick

Zbrojovka tak už určitě skončí v tabulce druhá a do nejvyšší soutěže se musí probojovat přes baráž, pokud se uskuteční. „Sezona je nesmírně psychicky náročná. Neustále nás provázejí nějaké strasti, zranění, vyloučení. Ani v Prostějově jsme nenastoupili v optimálním složení, Adam Fousek má za sebou po svalovém zranění jeden trénink. Přesto jsme na jaře uhráli téměř maximum, klobouk dolů před klukama,“ uvedl trenér Zbrojovky Miloslav Machálek.

Jeho svěřenci duel dohrávali v deseti poté, co v 77. minutě utkání po dvou žlutých kartách musel opustit Jakub Šural. „Mrzí mě to, že jsme byli v oslabení. Opakuje se to a budeme to řešit,“ uvedl brněnský lodivod.

S bohatou kariérou se v dresu Prostějova symbolicky proti svému mateřskému klubu rozloučil brněnský rodák Karel Kroupa. Ve svém posledním utkání profesionální kariéry navlékl čtyřicetiletý útočník kapitánskou pásku. „Jsem za něj rád, že mohl do utkání nastoupit. Měl problém se zraněním, čtrnáct dnů jsme dělali všechno pro to, aby naskočil. Byl lehce pod práškama, nicméně dokázal, že pořád hrát umí,“ poznamenal Šustr.

Zbrojovku čeká poslední zápas druholigové sezony zítra na domácím hřišti proti Vlašimi.

Prostějov - Zbrojovka 0:0

Rozhodčí: Pechanec – Blažej, Dohnálek

Žluté karty: 44. Kroupa, 45. Bialek, 81. Šteigl, 86. Schuster – 15. Jakub Šural, 42. Bariš, 60. J. Sedlák 2 ŽK = ČK: 77. Jakub Šural.

Prostějov: Bréda – Stříž, Bialek, Schuster, Machynek – Zapletal, Slaměna, Pernackyj (90. Dittmer), Stáňa (90. Sedláček) – Šteigl (83. Kovář), Kroupa (C) (69. Lutonský).

Brno: Šustr – Bariš, Dreksa (C), Jakub Šural, Štepanovský (55. Eismann) – Vaněk (73. Krška), Ad. Čermák, J. Sedlák, Pachlopník (64. Šumbera) – Hladík (64. M. Vintr), Růsek.