Kvůli zranění pak zmeškal ostrý start zimní přípravy. První dva týdny běhal individuálně, bez kontaktu se spoluhráči. „Ruku jsem měl zlomenou dobře, na operaci jsem proto nešel a léčila se přirozeně. O to delší to ale bylo. Očekával jsem, že budu v pohodě před Vánocemi, jenže sádru mi sundali až pátého ledna. Už jsem byl docela nervózní,“ prozrazuje dvaadvacetiletý útočník.

Poprvé na hřišti se představil až ve třetím utkání líšeňského celku. V sobotu při vítězství 1:0 s juniorkou Slovanu Bratislava odehrál dvacet minut, do tréninku přitom naplno naskočil teprve minulý týden.

„Ještě si na ruku dávám pozor a soubojům jsem se trochu vyhýbal. Správně bych měl asi ještě vynechat, ale jeden, dva zápasy a hlava si zase zvykne,“ je přesvědčený Zikl.

Naposledy se v soutěžním duelu ukázal na osm minut šestého listopadu proti Příbrami, kterou líšeňští fotbalisté porazili 4:1. „Cítil jsem pak, že další zápas můžu nastoupit od začátku, třeba i s Honzou vedle sebe, ale zhatilo mi to zranění,“ poznamenal Zikl.

Do té doby po srpnovém přestupu ze Zbrojovky nastřádal za Líšeň v osmi druholigových zápasech pouze 169 minut a branku nedal. Pozici útočníka číslo jedna pevně držel jeho parťák Jan Silný.

„V létě se pořád řešily moje přesuny ze Zbrojovky a měl jsem toho plnou hlavu. Když jsem šel do Líšně, byla rozehraná sezona a nastupoval Honza, což bylo jasně stanovené. Dělal jsem mu záskok, když jsem chodil na hřiště jen na pár minut. Teď už se ale soustředím na druhou půlku sezony,“ hlásí brněnský rodák.

Přes zimu se totiž jeho postavení v týmu zásadně změnilo. Silný v Líšni nepokračuje, na jaře si zahraje první ligu. „Je to pro mě určitě šance. Honza měl fazónu, Jablonec si toho všiml a koupil ho. Pro mě jedině dobře, ale konkurence bude furt. Musím makat a ukázat trenérovi (Milan Valachovič – pozn. red.), že na to místo po něm patřím zrovna já,“ říká odchovanec Zbrojovky, jehož konkurentem v útoku je nyní francouzský forvard Martins Toutou.

Zikl si sice žádnou gólovou hranici před zbytkem tohoto ročníku nestanovil, přesto se od něj očekává, že bude jedním z adeptů, kdo zaskočí za nejlepšího střelce líšeňského týmu z podzimní části. „Osm branek za půl sezony je určitě obdivuhodné a bude těžké Honzu nahradit. Kdybych se toho ale bál, nemůžu hrát fotbal,“ zdůraznil Zikl.