Po roce se na stadion v Srbské ulici vrátil jiný Jakub Přichystal. Zkušenější, klidnější, gólový. Na podzim nastřílel třináct branek a stal se nejlepším třetiligovým kanonýrem České republiky. „Trošku jsem si to upravil v hlavě. Vím, co teď chci a určitě jsem se zlepšil v tom, co jsem neměl, než jsem odešel na hostování,“ líčí talentovaný mladík.

V brněnském dresu chce předvést svou proměnu. „Zlepšil jsem se v zakončení a a využívání šancí. Zklidnil jsem se na baloně a hlavně si ví věřím. Dával jsem góly, nebál jsem to vzít v Líšni na sebe,“ říká podzimní opora třetiligového lídra.


HOSTOVÁNÍ POMOHLO


Také kouč Zbrojovky si všiml povedených podzimních výkonů Přichystala a dává mu šanci v přípravě. „Kubovi určitě pomohlo hlavně psychicky, že v Líšni odehrál spoustu zajímavých zápasů, nastřílel hodně branek. Sehrál s námi přípravný duel v Rakousku, kde ukázal, že v něm je velký potenciál. Věřím, že bude schopen se tady prosadit,“ připomíná brněnský kouč Pavel Šustr listopadový duel s prvoligovým Sankt Pöltenem, který Zbrojovka vyhrála 4:0 a Přichystal se dvakrát prosadil.

Odchovanec brněnské Sparty se nejlépe cítí pod hrotem nebo na křídle. Přesně tam brněnský celek hledá posilu. „Máme víc možností, hrajeme na tři útočníky. Kuba je rychlostní typ, jestli bude podhrotový hráč nebo křídelní, uvidíme podle toho, kde to bude nejvíc vyhovovat jemu i týmu,“ povídá Šustr.


ZABOJUJE O ZÁKLAD


Na stadion v Králově Poli to má z domu blíž než do Líšně, ovšem přišel do kabiny, kde už moc hráčů nepoznal. „Pod koučem Šustrem jsem předtím netrénoval, ani nehrál. Každý má šanci dostat se do základu, o což se budu snažit,“ slibuje forvard.

S Líšní se vyhříval na čele Moravskoslezské fotbalové ligy. To s Brnem zabojuje o návrat do nejvyšší soutěže, jenže po podzimu týmu patří sedmá pozice a na barážovou příčku ztrácí sedm bodů. „Doufám, že to zvládneme a budeme vyhrávat. Určitě se naše pozice dá změnit, věřím tomu a budeme se hodně snažit, abychom postoupili do první ligy,“ doufá nováček kabiny.

Když si najde čas, nevynechá aspoň jako divák jarní tažení Líšně za postupem do druhé ligy. „Rád podpořím kluky. Doufám, že vedení udrží, mají hodně velkou šanci. Určitě chtějí postoupit, záleží také na financích,“ uvažuje Přichystal.

Vedení líšeňského klubu musí hlavně zacelit díru po jeho odchodu. „S Kubou je radost hrát. Dal třináct branek a přidal osm asistencí, to je moc bodů, které se budou hodně těžko nahrazovat,“ uvědomuje si líšeňský záložník David Krška.

V šatně třetiligového lídra má Přichystal vrátka stále otevřená, ale chce zůstat ve Zbrojovce. „Záleží jen na mě, jak to tady zvládnu či nezvládnu,“ dodává útočník.

Ve středu od půl jedenácté dopoledne nastoupí Brňané na umělé trávě v Líšni v zimní Tipsport lize proti Táborsku.