Mužstvo Zbrojovky aktuálně má z desáté příčky už jen šest bodů náskok na sestupové příčky, zatímco na místa zajišťující baráž o nejvyšší soutěž ztrácí už osm. I trenér Tomáš Polách míní, že předsezonní cíle jeho svěřenci už nesplní. Přitom ještě před začátkem druhé poloviny sezony vedení Zbrojovky věřilo ve třetí příčku zajišťující baráž o účast v první lize. „Nesbíráme body, nepomůžeme tomu ani hrou. Bez toho není šance to posunout," je si vědomý Polách.

Fotbalisté Zbrojovky prohráli na domácím hřišti s Prostějovem 1:2.
Sestup ze druhé ligy? Fanoušci Zbrojovky přiznávají obavu i z toho

A může být ještě hůř. I loni měla Zbrojovka po podzimní části "nahráno" a po šestnácti kolech FORTUNA:LIGY solidní desetibodový náskok na poslední Pardubice. Ale na jaře už ji čekal jenom sešup dolů. Základní část končila na čtrnácté příčce a zmar jihomoravského celku hráči dokonali ve skupině o záchranu, kde v pěti zápasech uhráli jen dvě remízy a čekal je přímo sestup o patro níž.

Celkem Brno loni na jaře v devatenácti zápasech zaznamenalo jen dvě vítězství. O rok později zatím na první vítězství po zimní přestávce čeká, ale ještě má šanci se probrat. Čím dříve to bude, tím lépe. Na rozdíl od loňského roku totiž rychleji dochází trpělivost fanouškům Zbrojovky.

Brněnský trenér Tomáš Polách dumá, jak pozvednout výkony svých svěřenců.
Zbrojovka údajně oslovila Bílka nebo Guľu, na lavičce však pokračuje Polách

Zatímco v minulé sezoně jejich nevraživost vůči majiteli Václavu Bartoňkovi vyvrcholila až po posledním zápase se Zlínem, letos to bylo už o několik měsíců dříve po duelu s Táborskem.