Růsek se po dvou trefách posunul na dvanáct zásahů, Přichystal zůstal na jedenácti, byť odehrál jen dvacet duelů, o devět méně než jeho týmový parťák. „Čísla jsem sledoval, ale je mi jedno, že mě Tony přeskočil. Jsem rád, že mu to tam padá, vzal to za mě a hlavně, že jsme vyhrávali i předváděli pěkný fotbal,“ říká Přichystal.

Reprezentační pivot Šimon Puršl posílil Basket Brno.
Druhá reprezentační posila. Basket Brno přivábil svitavského pivota Puršla

Jeho kotník se hojí, ovšem podle předpokladů si vyžádá nejméně čtyři týdny klidu. Čtyřiadvacetiletý útočník má za sebou tři. „Léčení pokračuje podle plánu. Kotník mě zatím nebolí a doufám, že se hojí dobře. Příští týden mám kontrolu, tak uvidíme. Zatím nikdo víc neví,“ popisuje.

Nejlepší střelci Zbrojovky Brno
Antonín Růsek 12 gólů/29 utkání
Jakub Přichystal 11/20
Adam Fousek 7/24
Jan Hladík 6/14 (dalších 5/15 za Líšeň)
Adrián Čermák 5/13 (další 2/16 za Líšeň)
Marek Vintr 2/11 (dalších 6/13 za Líšeň)

Dosud jen rehabilitoval, ovšem už se chystá šlapat na rotopedu. A vyhlíží, zda stihne návrat na baráž, kterou má Zbrojovka proti patnáctému týmu první ligy rozehrát ve středu 29. července. Odveta následuje za tři dny. „Přál bych si, aby mi baráž vyšla, ale záleží na mém těle, jak se popere se zraněním. Bohužel s tím teď nic nemůžu dělat. Jestli budu v pořádku, hrát chci,“ vyhlašuje fotbalista ze Žabčic.

Příští týden, pokud kontrola dopadne dobře, už začne běhat. „Uvidíme, jestli kotník nebude bolet při běhání a dalších činnostech. Taky záleží, jestli budu mít fyzičku, abych zvládl hrát,“ připomíná Přichystal, který delší zdravotní pauzu zažil s prasklým meniskem před pěti lety.

Stejně jako jeho spoluhráči netrpělivě očekává páteční verdikt Ligové fotbalové asociace, zda k baráži dojde. První předpoklad je splněný, kompletní prvoligový tým Karviné měl negativní testy na nemoc Covid-19. „Čekáme co bude, snad se soutěž dohraje,“ povídá forvard.

14.7.2020 - domácí FC Zbrojovka Brno (červená) proti FC SB Vlašim (zelená)
Zbrojovka přejela Vlašim a zakončila sezonu bez domácí prohry. Po 23 letech

Prodloužení této sezony výrazně zkrátí přestávku před dalším ročníkem, který má začít ve druhé polovině srpna. Někteří fotbalisté krátké volno přijímají s rozpaky. „Počítáme s tím, že pauza bude tak týdenní. Radši bych měl aspoň čtrnáct dní, ale teď mám volno kvůli zranění, takže je mi to jedno,“ dodává Přichystal.