„Současné umístění je výsledkem systematické práce, na kterou jsme se dali, když jsem do Tišnova před třemi roky přicházel. V létě se nám navíc povedlo vhodně doplnit kádr a zvýšit v něm konkurenci," poznamenal trenér mužstva Roman Drga a také hned jmenoval.

„Povedl se příchod útočníka Jirky Vlacha z Bohunic a taky kluků z Nedvědic Adama Pavelky a Pavla Humpoly. Po těžkém zranění se nám vrátil stoper Honza Gryc. Zlepšil se taky tréninkový proces," vyzdvihl tišnovský lodivod jména posil.

Extraliga - 27. kolo: Mountfield HK - HC Kometa Brno.
Kometa zase padla, Holík má otřes mozku: Správné vyloučení, řekl Flek

Podle něj je za vzestupem A týmu i vznik rezervy. „Když nám vypadli někteří hráči, tak jsme potom měli kam sáhnout," pochvaloval si Drga.

Ten si pochvaluje směr, kterým se vydal celý klub. „Daří se práce s mládeží, navíc se dost zapracovalo na rekonstrukci areálu, na I. A třídu máme opravdu nadstandardní podmínky. Nyní už bylo na čase taky se zaměřit na seniorský tým," podotkl lodivod Tišnova.

Po osmé příčce z předminulé sezony a čtvrté z minulého ročníku aktuálně patří jeho svěřenci mezi elitu I. A třídy. Na podzim prohráli pouze dvakrát, zvládli i důležitý šlágr s Kohoutovicemi, když v půli října uspěli na hřišti úhlavního soka 2:1. V tabulce tedy sice jsou o skóre za Kohoutovicemi, ale fakticky by soutěž v případě rovnosti bodů ovládli.

Brněnští basketbalisté (v bílém) porazili v sobotu Nymburk 81:79.
FOTO: Euforie v Brně. Basket opět skalpoval favorita, Nymburk vedl pouhou minutu

S brněnským rivalem se Tišnov dělí o první pozici tabulky a na třetí Moravský Krumlov mají náskok sedmi bodů. „Nemyslím si, ale že to bude na jaře jen o nás dvou. Velmi dobrý tým má taky Moravský Krumlov nebo Rájec-Jestřebí. Uvidíme co Ivančice. Boj o postup bych viděli mezi těmito pěti týmy," pravil pokorně Drga.

Zimní přípravu, při níž si dopřejí i soustředění v nedaleké Lomnici, zahájí jeho skvadra 19. ledna, vyloučený není ani příchod posil. „Nemám nějakou potřebu sahat do kádru, ale už teď víme, že nám na začátku jara budou někteří kluci chybět a tam se vše může lámat. Třeba Kevin Babička bude scházet kvůli karetnímu trestu. I proto přemýšlíme nad posilami," přiznal Drga.