Jednoduché to pro Tišnov rozhodně nebylo. Zatápěly mu především Kohoutovice, které těžily hlavně z téměř bezchybného startu sezony. Jenže nejlepší dlouhodobou formu nakonec v A skupině I. A třídy ukázal celek z Brněnska. „Trošku se mi ulevilo, protože ta cesta byla dlouhá a občas i trnitá. Myslím si ale, že za celou sezonu jsme si postup zasloužili,“ podotkl tišnovský kouč Roman Drga.

Jeho svěřenci získali jistotu návratu do nejvyšší krajské soutěže kolo před koncem, na čele tabulky mají pětibodový náskok. „Ukázali jsme kvalitu. Párkrát jsme měli zápasy, kdy jsem si představoval, že to bude lepší, ale vlastně jsme se vyhnuli utkáním, ve kterých bychom to opravdu nezvládli. Takový duel byl snad jediný, kdy jsme prohráli 1:4 v Ivančicích,“ připomněl Drga.

Postupový zápas si Tišnov užil naplno. V souboji s Vilémovicemi dominoval, už po půli vedl 4:0, když se prosadili Pavel Humpola, Jiří Vlach, Kevin Babička a Petr Pfeffer.

Hosté sice v padesáté minutě snížili, víc však domácím nedokázali překazit plány. „Byl to scénář, který jsme si přesně představovali, že by se takhle utkání mohlo vyvíjet. Ve druhé půli jsme ještě měli pár šancí, abychom skóre navýšili, ale výhra 4:1 stačí,“ usmíval se tišnovský lodivod.

Ten se k celku z Brněnska připojil před čtyřmi lety, zažil tak téměř kompletní přerod uvadajícího klubu v sebevědomý tým, který se nemusí příliš bát ani konkurence v krajském přeboru. „Faktorů úspěchu bylo hned několik, je ale potřeba vypíchnout partu, která se tady poskládala. Povedlo se nám kádr velmi dobře doplnit, navíc se nám vrátili kluci, kteří měli v minulých sezonách těžká zranění. Dostali se do dobré formy a šířka kádru rozhodla,“ nastínil Drga.

Tišnov v pětadvaceti odehraných kolech poznal jen dvakrát pocit porážky, má nejlepší obranné statistiky a po Moravském Krumlovu druhý nejefektivnější útok. „Ukazuje to, jak dobrá to byla sezona,“ poznamenal stratég.

Sezonu lídr zakončí sobotním zápasem na hřišti Soběšic. A pak už začne chystání kádru na boje v nejvyšší krajské soutěži. „Nechtěli jsme předbíhat, ale už jsme se o tom bavili. Máme několik variant, ale představa je, že pár kluků přivedeme. Jsme v kontaktu s některými hráči, kteří by nám výhledově mohli pomoct, základ ale je, aby nám zůstal pohromadě tým, který si postup vybojoval,“ doplnil Drga.

AFK Tišnov - TJ Vilémovice 4:1
Poločas:
4:0.
Branky: 8. Humpola, 28. Vlach, 34. Babička, 45. Pfeffer - 50. Heger.
Rozhodčí: Kučera – Šustr, Nejezchleba.
Žluté karty: Pavelka - Chaloupka.
Diváci: 155.


Načítám tabulku ...