„I když nám pro zranění chyběli tři obránci a náš kanonýr Luboš Košulič musel hrát stopera, hra v první půli se nám docela dařila a domácí jsme v podstatě do ničeho nepustili,“ hodnotil úvod zápasu krumvířský trenér Michal Škrabko. Bystrčtí tradičně na domácí půdě znovu nedokázali soupeři vnutit svoji hru, kazili přihrávky a prohrávali osobní souboje. „Nestíhali jsme a vůbec jsme se nedostali ke střelbě,“ povzdechl si asistent trenéra Bystrce Jiří Solanský. Účinná střelba byla ovšem i problémem hostů, držení míče a převaha v poli ke gólům nevedla.

Pár minut po začátku druhé půle však pro domácí přišla šťastná chvilka, která naprosto změnila dosavadní vývoj utkání. Přímý kop Jakuba Mička usměrnil svým premiérovým gólem v bystrckém dresu Kevin Vojtíšek nechytatelně do šibenice branky hostů.

„Po vyloučení Sedláka, jak už to někdy bývá, jsme se dokázali semknout a ukázali sílu charakteru mužstva,“ liboval si Solanský. Pak přišla druhá standardní situace a druhý gól oslabené Bystrce. Patrik Hubr z úhlu střelou po zemi překvapil gólmana Ondřeje Petráše, který čekal centrovaný míč. „Nedali jsme si pozor na standardky a druhá branka zamávala s týmem, který pak už dohrával v depresi,“ hlesl kouč hostů Škrabko.

Házenkáři KP Brno porazili Hranice.
Házenkáři KP Brno i s mladíkem v bráně zabrali. Naplno bodovali podruhé

Rychlý brejk dvojice Mičko - Tom Kratochvíl přinesl z kopačky druhého jmenovaného třetí gól domácích a dokončil tak demolici hostů. „Standardní situace, obětavost v oslabení a víra ve vlastní síly byly stavební kameny našeho vítězství. Už ve středu nás čeká těžký zápas v Kuřimi. Tam bych si přál, abychom zopakovali náš výkon z druhého poločasu,“ dodal Solanský.

Fotbalisté Kuřimi po prohře na hřišti nováčka v Kunštátě, doma bezbrankovou remízou s pozorně bránícím nováčkem Lednicí ztratili další dva body. V tabulce jsou druzí, ale už jen dva body před třetí Bystrcí. „Trenér Svatopluk Habanec stojí v obtížné situaci, pro zranění nám chybí šest hráčů,“ poodhaluje problém sportovní ředitel Libor Kučera. „Nastupují dorostenci, v zápase s Lednicí jsme na lavičce na střídání měli jediného hráče. Mužstvu teď chybí lehkost a drajv, který mělo na začátku podzimu. Snad se nám podaří naše dva předchozí neúspěchy odčinit v zápase proti Bystrci,“ dodává s nadějí v hlasu Kučera.

ZDENĚK STANĚK