Start tak má nakročeno k zisku prestižního double a postupu do divize. „Pro celý klub je to neskutečný úspěch a vážím si, že u toho ve svých sedmatřiceti letech můžu být,“ sdělil Čoupek.

Po poločase jeho celek prohrával 0:1. V druhé části už byl Start však lepší a díky využitým gólovým šancím se tak mohl radovat z vítězství. „Máme skvělou partu lidí na hřišti i mimo něj. Výborné zázemí, kvalitu a hlavně podporu fanoušků,“ jmenoval Čoupek hlavní důvody, proč tým získal pohár.

Vítězstvím v krajském poháru se Start zároveň kvalifikoval do předkola Mol Cupu pro příští sezonu.

Utkání, kde můžou poslední bod a double získat, bude nedělní zápas krajského přeboru proti třetímu Ráječku. „Do duelu nastoupíme s pokorou. Chceme rozhodnout co nejdřív a dotáhnout klání do zdárného konce,“ řekl Čoupek.

Ten si ve své fotbalové kariéře vyzkoušel jak profesionální, tak i amatérský fotbal. Nastupoval za Slovácko, Ostravu nebo Brno. Dle jeho slov se však tyhle dvě části fotbalové dráhy nedají vůbec srovnat. Zisk dvou trofejí v jedné sezoně považuje za velký úspěch, který podle něj ukazuje, že v klubu vše funguje. „Asi jsem si vždycky uměl vybrat mužstvo, v těchto nižších soutěžích se mi daří a baví mě to, což je super,“ uvedl obránce Startu.

O tom, jak vidí fotbalovou budoucnost dál, má jasno. „Fotbal jsem začal hrát v sedmi letech, když jsem nastoupil do Zbrojovky. Je to neodmyslitelná součást mého života a pevně doufám, že nějaký rok ještě vydržím,“ usmál se Čoupek.

ELIŠKA NOVÁKOVÁ