„Domluvili jsme se s Tomášem Čožíkem (předseda klubu - pozn.red.) na půlroční spolupráci. Samozřejmě jsem váhal, nebyl jsem přesvědčený, že tým je stavěný na krajský přebor, ale rozhodlo srdíčko pro Ivančice," prohlásil zkušený trenér.

Ten neskrývá rozpaky s tím, jak se vyvíjí zimní příprava. Ivančický klub například prohrál 3:4 s Rapoticemi, týmem ze spodku tabulky krajského přeboru Vysočiny „Trénuje nás málo, neměli jsme ani moc zápasů, zatím jsme odehráli jen tři," pokrčil rameny Štork.

Jakub Řezníček.
VAR zkoumal oba góly Zbrojovky. Emoce nemůžou jít hned ven, mrzí Řezníčka

Řešit musí odliv hráčů, kteří se vrátili do svých klubů z hostování. Jde o brankáře Dominika Pěgříma, jenž je stejně jako Filip Aujeský zpátky v Líšni. Ondřej Havlíček zamířil do Rakouska a Petr Škuta je dlouhodobě zraněný. „Skončilo tolik hráčů a zatím žádný nepřišel. Samozřejmě se sháníme po jedné posile zvenčí, ale jinak se snažíme, aby hráli naši odchovanci, hlavně perspektivní dorostenci. Nejdeme cestou pěti šesti placených fotbalistů, zvlášť když dnes hráči chtějí tolik peněz," kroutil hlavou Štork.

PŘEDSEDA SPASITEL?

Právě jinak chvályhodná filozofie spočívající v zapojení odchovanců se klubu na začátku sezony vymstila. Velmi mladý kádr plný dorostenců kráčel od porážky k porážce, body začal ivančický klub sbírat až po příchodu veteránů z B týmu v čele s hrajícím předsedou Tomášem Čožíkem.

Právě třiačtyřicetiletý první muž klubu a další matadoři jako Dan Černý, Vladimír Čermák nebo brankář Jiří Sojka by mohli spasit klub i na jaře. „Přemlouváme je, aby nám pomohli. Záchránit se jinak bude složité, protože musíte mít v klubu zkušené hráče. Mladí jsou sice perspektivní, ale záchrana spočívá v něčem jiném. Čekáme na jejich vyjádření," ozřejmil Štork.

Klub tak paradoxně prožívá těžké sportovní chvíle v časech, kdy dostal peníze za přestup odchovance Adama Hložka do Leverkusenu. Ty investoval do úprav a modernizace areálu a jako pojistku na těžké časy v době zvyšujících se cen energií.

Na vyladění kádru mají Ivančice čas tři týdny. Do začátku jarní části sezony krajského přeboru sehraje klub z Brněnska ještě dva přípravné duely. V pátek 3. března přivítá na domácí umělé trávě Rajhrad, generálku sehraje víkend nato proti účastníkovi divize Lanžhotu. Ještě předtím ale pořádají ivančičtí fotbalisté ples, který se uskuteční tento pátek od osmi hodin večer v Besedním domě.