Krátká letní příprava přinesla dílčí úspěch v MOL Cupu, tým Kuřimi zde zdolal Velké Meziříčí 2:0, ve druhém předkole však trochu nešťastně podlehl 1:2 Vrchovině. Generálkou před zahájením soutěže bylo střetnutí se slovenským mužstvem Sence. V Superpoháru byl nakonec úspěšnější celek z Brněnska, který držitele poháru Bratislavského fotbalového svazu porazil po penaltách.

Jediným problémem přípravy jsou zranění Vítězslava Bárty a Jana Pluháčka. Z kádru se Petr Mládek vrátil do Kohoutovic, novými hráči, kteří zvýšili konkurenci v týmu, jsou křídelníci David Petřík z Bohunic a Martin Malý ze Soběšic.

Fotbalisté Zbrojovky Brno (v červených dresech) jsou po výhře 4:1 nad Ždírcem v dalším kole českého poháru.
Zbrojovka jde lehce dál, až penalty rozhodly o postupu fotbalistů Vyškova

Z Bohunic přichází i hráč Zbrojovky Adam Rolínek. „Trochu jsme pozměnili rozestavění hráčů a snažíme se o zrychlení hry," naznačuje změny stylu trenér Svatopluk Habanec.

„Byl by alibismus říkat něco jiného než to, že se znovu pokusíme o postup, který nám v minulé sezoně proklouzl mezi prsty. Začínáme doma s nováčkem z Pohořelic a potřebujeme hned od začátku najet na vítěznou vlnu. Los pro nás není rozhodující, jestliže chceme postoupit, musíme uspět s každým týmem," přeje si kouč Habanec.

Obměněný kádr

Především obrana, která na jaře inkasovala pouhých šest branek, byla příčinou výrazného zlepšení, které po zpackaném podzimu nakonec vedlo k pátému místu. „Pokusíme se zopakovat úspěšnou jarní sezonu v níž se zlepšila i naše ofenziva," plánuje trenér Roman Kotol, který spolu s asistentem Jiřím Hajským vedou tým.

„Hráči absolvovali krátké třídenní minisoustředění, v přípravných zápasech dostávala příležitost řada nových hráčů. Vedení klubu udělalo vše pro posílení kádru, teď už je řada na hráčích," dodává Kotol.

Fotbalisté Pohořelic oslavili v minulé sezoně historický postup do krajského přeboru.
Vysoké ambice Pohořelic. Jako nováček hodlají hrát vpředu, nebojí se nikoho

Z mužstva odešel do Sparty útočník Patrik Hubr, obrana oslabila odchodem Jana Bubeníka. Vzhledem ke studijnímu pobytu ve Vídni bude šest úvodních kol chybět další stoper Ondřej Hilscher. Defenzivu mají vyztužit nově příchozí Marek Háva z Bystřice pod Hostýnem a Michal Bouček z Velkého Meziříčí.

Ze Startu přichází útočník David Dlouhý, ze Žebětína se vrací Jiří Bílý, s ČAFC Židenice se jedná o příchodu Viliama Koluma. Bystrčtí začínají doma s Boskovicemi, ve druhém kole vyzkouší v Pohořelicích kvality nováčka.

ZDENĚK STANĚK


Načítám výsledky ...