ZDENĚK STANĚK

Kuřimští zakolísali jen domácí remízou s nováčkem z Rajhradic a trochu je vykolejila nečekaná domácí prohra 0:1 s Ráječkem. „Prospěla nám vyšší konkurence v hráčském kádru,“ hodnotí první polovinu sezony trenér Svatopluk Habanec.

„Mužstvo posílili Petr Musil, Adam Rolínek a David Petřík, jejich zkušenosti z vyšších soutěží byly znát. Mančaft byl skoro celý podzim hladový, koho jsem poslal na hřiště, ten chtěl dokázat, že patří do základní sestavy. Bohužel nám nevyšly dva poslední zápasy, zde jsme oproti našim pronásledovatelům ztratili náš šestibodový náskok, který jsme si v průběhu podzimu vytvořili,“ lituje kuřimský lodivod.

Fotbalisté Startu (v bílém) zakončili podzimní část třetí ligy prohrou s béčkem Zlína 0:3. Ilustrační foto.
VIDEO: Zlín Startu nesvědčí. Na závěr podzimu Brňané jasně podlehli mladíkům

I přes porážku v Boskovicích a domácí remízu se Spartou se Kuřimští udrželi v čele tabulky, do jarních odvet však vstoupí pouze s jednobodovým náskokem na Boskovice a na třetím místě nelze odepsat ani Spartu. Při bodovém zisku pětatřiceti bodů má celek z Brněnska skóre 44:13, když nastřílel nejvíc gólů a obdržel jich nejméně.

Střelecky se dařilo Ondřeji Ullmannovi, autoru třinácti gólů, Petr Musil byl úspěšný jedenáctkrát, David Petřík čtyřikrát. Problémem bylo delší zranění opor, Vítězslav Bárta tak sehrál pouze dva a půl zápasu, delší dobu chyběli i Petr Svoboda a Jan Pluháček. „Jarní sezona pro nás nebude lehká, v náročné zimní přípravě chceme kvalitou doplnit hráčský kádr a být odolnější a obezřetnější v přímých zápasech s našimi konkurenty o postup do divize,“ plánuje kouč Habanec.


Načítám tabulku ...