„Byl jsem překvapený, že kromě Pepy Obůrky, který má problémy se zády a Jardy Motyčky, jenž bojoval s horečkami, se na tréninku hlásili všichni. Šestadvacet hráčů na startu přípravy jsem neměl snad ani ve Slovácku," smál se s povděkem trenér Kuřimi Svatopluk Habanec, který v minulosti trénoval v Uherském Hradišti a taky třeba ve Zbrojovce nebo v Teplicích.

V Kuřimi řeší ztrátu stopera Martina Pitela, ten se vydal za angažmá do Rakouska, jeho místo by mohl zaujat Jiří Solanský, který přichází na zkoušku z Bystrce. „Měli jsem už déle náznaky, že Martin zamíří pryč, od nového stopera očekáváme nejen dobrou obrannou činnost, ale taky kvalitní rozehrávku a fotbalovost," nastínil plány Habanec.

KP TANY Brno (na snímku v zelených dresech) se na derby naladilo výhrou v Trutnově, Žabinám jejich soupeř Slavia Praha na utkání nepřijel.
Derby s nábojem. KP sází na domácí prostředí, Žabiny na staronovou tvář

Další novou tváří v Kuřimi je střední záložník Jozef Halcin, který si naposledy zahrál za Start Brno a střední obránce z dorostu brněnské Zbrojovky Tomáš Osvald. „Všichni tři noví hráči přicházejí na zkoušku do konce ledna. Mají prostor se ukázat. Potom s nimi buď budeme pokračovat, nebo se s nimi rozloučíme. V lednu nás čekají dva přípravné zápasy a taky trénujeme čtyřikrát týdně, takže to bude na ukázku stačit," přesvědčoval Habanec.

V Kuřimi měli v hledáčku i kanonýra Dominika Havlína, ten ale upřednostnil angažmá v Krumvíři. „Je to jeho rozhodnutí, my se ohlížíme dál. Osvědčeného hráče můžeme přivést klidně dva týdny před startem sezony," podotkl kuřimský kouč.

Jeho svěřenci sehrají sedm přípravných duelů, ten první příští sobotu 20. ledna na umělé trávě v Řečkovicích proti konkurentovi z krajského přeboru Ráječku. V únoru a březnu vyzkouší Kuřim i soupeři z divize Velká Bíteš a Tasovice. Generálku sehraje Kuřim 9. března na hřišti druhého celku A skupiny I. A třídy Ivančic.

Zimní příprava Kuřimi
start: 8. ledna
sobota 20. ledna od 11.00 na UT Řečkovice:
Kuřim - Ráječko
sobota 27. ledna od 11.00 na UT Řečkovice:
Kuřim - Moravská Slavia
neděle 4. února na UT Komárov:
Bystrc - Kuřim
sobota 17. února od 10.00 na UT TCM:
Zbrojovka Brno U19 - Kuřim
sobota 24. února od 11.00 na UT Řečkovice:
Kuřim - Velká Bíteš
sobota 2. března od 13.00 na UT Tasovice:
Tasovice - Kuřim
sobota 9. března v Ivančicích:
Ivančice - Kuřim