„V zápasech dáváme šanci celému kádru. Kromě prvního poločasu přípravného zápasu s Ivančicemi jsme nehráli v ideálním složení a i tehdy nám chyběli dva hráči," podotkl trenér mužstva David Kříž, jehož svěřenci v přípravě padli taky 1:3 s Kunštátem, 2:5 s Blanskem a porazili 5:0 Ivančice.

I když je Svratka v krajském přeboru předposlední, přes zimu prakticky neposílila. Spoléhá na návrat a větší zapojení zkušených hráčů. Svratka kromě nich sází výhradně na mladí, například v posledním kole podzimní části sezony byl nejstarším hráčem celku z Komína na hřišti pětadvacetiletý Tadeáš Cebák.

Fotbalisté Zbrojovky Brno (v červeném) na úvod slovenského soustředění remizovali s Púchovem 3:3.
Nejhorší poločas přípravy, láteřil Mucha. Zbrojovce chybí v Senci Šural i Texl

„Jako posílení beru návrat Martina Bednáře a Vojtěcha Kasáka, kteří kvůli zraněním vynechali podzimní část sezony. Rozdíl ve skóre máme minus šest, to neodpovídá tomu, abychom byli v tabulce tak dole. Dostali jsme strašně moc gólů ze standardek, na ty se musíme zaměřit. Kádru ale věříme a když budeme mít pohromadě naše zkušené hráče Martina Bednáře, Martina Doležala a Karla Kroupu, tak věřím, že z těch sestupových pozic utečeme," poukázal na trojlístek velezkušených fotbalistů Kříž.

Bývalý fotbalista Zbrojovky Brno, Mladé Boleslavi, Teplic nebo tureckého Denizlisporu Kroupa mladší je ve třiačtyřiceti letech se sedmi trefami nejlepším střelcem týmu. „Společně s Doležalem a Bednářem díky svým zkušenostem a kvalitě dávají naší hře i organizační nadstavbu, kterou mladí kluci ještě nemají v sobě. Samozřejmě Karel s Martinem pracují pro Zbrojovku, takže časově to není ideální, ale snaží se vše skloubit," podotkl lodivod Svratky.

Brněnští basketbalisté (v bílém) zdolali opavského mistra 100:87.
FOTO: Famózní brněnský večer. Basket před 1149 diváky nasázel mistrovi stovku

Dva hráči ještě bojují o angažmá ve vyšších soutěžích. Martin Fila se uchází o místo ve třetiligových Bohunicích, v Líšni se zase pokouší uchytit Ruslan Zadorožnyj.

Nejbližší přípravný duel čeká Svratku v sobotu, kdy se ve Velkém Meziříčí popasuje od deseti hodin dopoledne s tamějším divizním celkem, který ještě v minulém ročníku nastupoval ve třetí lize.