Předchozí
1 z 8
Další

Jak to tedy vypadá s postupy a sestupy v tomto ročníku?

Rosičtí fotbalisté (ve žlutém) jsou nejlepším jihomoravským celkem v MSFL.Rosičtí fotbalisté (ve žlutém) jsou nejlepším jihomoravským celkem v MSFL.Zdroj: Deník/VLP Externista

MSFL

Ve třetí fotbalové lize se dvě kola před koncem boj o postup či záchranu už netýká jihomoravských celků. O první místo bojují Kroměříž, která aktuálně vede a Hlučín, jenž má ztrátu dvou bodů. Nejlepším jihomoravským týmem jsou páté Rosice, které už nemůžou skončit hůř než právě páté. Naopak ještě mohou zabojovat i o třetí příčku, kterou drží s náskokem čtyř bodů Uničov.

Šestý Hodonín už v závěrečných dvou duelech rovněž o nic zásadního nehraje, aktuálně deváté Blansko ve vyrovnané pasáži ještě může o příčku poskočit, ale taky spadnout až na dvanáctou pozici. Nyní jedenácté Znojmo ve stejné pasáži tabulky jako Blansko ještě hraje o umístění.

K již jistým sestupujícím Vítkovicím se připojí ještě dva týmy. Aktuálně to vypadá na sedmnácté Velké Meziříčí a šestnáctou Vrchovinu, jenže Frýdlant nad Ostravicí a Uherský Brod je jen o bod vpřed, sestoupit mohou teoreticky ještě i Hranice.

Boj o postup: 1. Kroměříž (73 bodů), 2. Hlučín (71)
Boj o záchranu (sestoupí ještě dva z těchto týmů: 13. Hranice (35), 14. Uherský Brod (31), 15. Frýdlant (31), 16. Vrchovina (30), 17. Velké Meziříčí (30)
Jistý sestup: Vítkovice 

Start Brno v pátek oslavil postup do třetí ligy.Start Brno v pátek oslavil postup do třetí ligy.Zdroj: Deník/Sabir Agalarov

DIVIZE D a E 

Historický postup stačili už v pátek s předstihem jednoho kola oslavit v divizi D fotbalisté Startu Brno. I skupina E už zná svého mistra, kterými se o víkendu stali fotbalisté Kozlovic. Velkým obloukem se boj o postup vyhnul rezervě Zbrojovky, která figuruje na páté příčce tabulky divize E a už se může posunout maximálně o příčku výš.

Poněvadž od nového soutěžního ročníku se všechny divizní skupiny rozšiřují na 16 týmů, pád postihne jen jediný celek ze všech tří skupin, což aktuálně vypadá na Bystřici nad Pernštejnem z déčka, která má nejmíň bodů ze všech týmů napříč moravskými divizemi.

Divize D
Postup: Start Brno 
Divize E
Postup: Kozlovice 
Boj o záchranu: 14. HFK Olomouc (14), 14. Bystřice nad Pernštejnem (11)

Fotbalisté Líšně B jsou blízko triumfu v krajském přeboru.Fotbalisté Líšně B jsou blízko triumfu v krajském přeboru.Zdroj: Deník/VLP Externista

KRAJSKÝ PŘEBOR

Zamotaná je situace v nejvyšší jihomoravské krajské soutěži. Díky rozšířování divize dostane možnost postupu o patro výš možná i druhý nejlepší tým soutěže. „Zatím ale počítáme s variantou, že postoupí jen jeden tým," podotkl Bureš.

K postupu má nakročeno suverénní rezerva Líšně, která dvě kola před koncem drží sedmibodový náskok před Kuřimí. Ta má ovšem středeční domácí dohrávku s Ráječkem k dobru. I tak už si suverénní Líšeň prvenství zřejmě uhájí. Pokud bude postupovat i tým z druhého místa, jsou stále ve hře i třetí Boskovice, ty ale na druhou Kuřim ztrácejí tři body a mají o zápas navíc.

Zajímavá situace nastala na opačném pólu tabulky. Protože z divize nespadne žádný jihomoravský celek, sestupovat z krajského přeboru bude jen jeden tým. Aktuálně vychází černý Petr na Ivančice, které ale ztrácejí dvě kola před koncem jen dva body na předposlední Bosonohy. 

Boj o postup: 1. Líšeň B (60), 2. Kuřim (53), 3. Boskovice (50)
Boj o záchranu: 15. Bosonohy (24), 16. Ivančice (22)

Fotbalisté Rajhradic (na snímku ve světle modrých dresech) slaví postup do krajského přeboru.Fotbalisté Rajhradic (na snímku ve světle modrých dresech) slaví postup do krajského přeboru.Zdroj: Petr Zeman

I. A TŘÍDA, SKUPINA A

Tady už je o postupujícím jasno. Po letech, kdy jim posun unikl jen těsně, si v krajském přeboru zahrají fotbalisté Rajhradic, o patro níž zamíří Zbraslav, která má kolo před koncem desetibodovu zrátu na předposlední Žebětín.

Pokud ovšem bude z krajského přeboru postupovat i druhý tým, není bez šance na posun ani aktuálně druhá Zastávka. „V případě, že z krajského přeboru půjdou do divize dva týmy, z A tříd postoupí i lepší mužstvo ze druhých míst," nastínil situaci Bureš.

V tom případě bude zajímavé sledovat minisouboj na dálku mezi druhým týmem A třídy Zastávkou, která má čtyřiapadesát bodů a Hroznovou Lhotou z B třídy, jež má o dva body víc.

Postup: Rajhradice 
Sestup: Zbraslav 
Ve hře o postup: 2. Zastávka (54)

Fotbalisté Pohořelic (na snímku v červených dresech).Fotbalisté Pohořelic (na snímku v červených dresech).Zdroj: Deník/VLP Externista

I. A TŘÍDA, SKUPINA B 

V minulém ročníku Pohořelice dominantním způsobem ovládly I. B třídu, není tak velkým překvapením, že v nováčkovské sezoně B skupiny I. A třídy dokráčely až k prvenství i ve vyšší soutěži. Tým pod bývalým exkligovým fotbalistou Zdeňkem Matouškem má postup do krajského přeboru jasný s předstihem.

Jasno už je taky o sestupujícím, do B třídy míří Milotice. Šanci na postup ze druhého místa má stále i Hroznová Lhota.

Postup: Pohořelice 
Sestup: Milotice 
Ve hře o postup: 2. Hroznová Lhota (56)

FKD stále bojuje o prvenství v B třídě.FKD stále bojuje o prvenství v B třídě.Zdroj: archiv FKD

I. B TŘÍDA, SKUPINA A

V nejnižších krajských soutěžích postoupí vždy jeden tým o patro výš a do okresních přeborů zamíří vždy dva nejhorší. Pokud z krajského přeboru postoupí dva týmy do divize, posune se i z I. B třídy nejlepší druhý tým ze všech třech skupin. A zrovna v A skupině I. B třídy je situace nejzamotanější.

Tabulku vede o tři body Podolí, to ale ještě mohou díky lepšímu vzájemnému zápasu sesadit druhé Drnovice. Pokud by postupovaly i nejlepší týmy z druhých míst, nejsou bez šance na posun ani třetí Horní Heršpice, které jsou o bod za druhými Drnovicemi.

Prvním jasným sestupující je beznadějně poslední Slavkov u Brna, předposlední Čebín má ještě šanci na záchranu. V posledním kole ale musí vyhrát ve Slavkově a doufat v prohru dvanácté Veverské Bítýšky doma s Drnovicemi.

Boj o postup: 1. Podolí (56), 2. FKD (53), 3. Horní Heršpice (52)
Boj o záchranu: 12. Veverská Bítýška (24), 13. Čebín (21)
Sestup: Slavkov u Brna

Troubsko s předstihem slavilo historický postup do A třídy.Troubsko s předstihem slavilo historický postup do A třídy.Zdroj: TJ Sokol Troubsko

I. B TŘÍDA, SKUPINA B

Tady je situace nejjasnější. Jasným vítězem a postupujícím je už několik týdnů Troubsko, druhé Tuřany už nemají kvůli nižšímu bodovému zisku oproti druhým týmům z ostatních skupin B třídy šanci na posun.

Do okresních přeborů zamíří z této soutěže poslední Božice a taky předposlední Přibice.

Postup: Troubsko 
Sestup: Přibice, Božice

Fotbalisté Kozojídek (v zeleném) porazili Velké Bílovice a slaví postup do I.A třídy.Fotbalisté Kozojídek (v zeleném) porazili Velké Bílovice a slaví postup do I.A třídy.Zdroj: Jaroslav Kicl

I. B TŘÍDA, SKUPINA C

Tato skupina má jasného šampiona. Kozojídky ovládly končící sezonu ve velkém stylu. Nasázely devětadevadesát branek a prohrály jediný zápas. I proto mají o postupu a triumfu jasno už dávno. V případě, že z B třídy postoupí výš i jeden celek z druhého místa, šance se otevírá pro Šardice, které mají o bod méně než aktuálně nejlepší druhý tým z B tříd Drnovice.

S krajskou soutěží se naopak už najisto rozloučí Velká nad Veličkou, ve velkém ohrožení je taky předposlední Starý Poddvorov. Ten musí v posledním kole na domácím hřišti v sobotu porazit druhé Šardice a zároveń spoléhat na domácí prohru dvanácté Moravské Nové Vsi doma s Uhřicemi.

Postup: Kozojídky
Boj o postup: 2. Šardice (52)
Sestup: Velká nad Veličkou 
Boj o záchranu: 12. Moravská Nová Ves (21), Starý Poddvorov (18)