Se svými svěřenci ve druhém poločase skutečně naprosto ovládli hru a soupeři nasázeli pět branek. „Řekli jsme si, že nechceme prohrát poslední zápas sezony. Měli jsme tam pak krásné akce a hostům došly síly," poznamenal Matoušek.

Po závěrečném hvizdu mohly naplno vypuknout oslavy veleúspěšné sezony, kterou Pohořelice zakončily na prvním místě s náskokem sedmi bodů na druhou Hroznovou Lhotu. Hráči obdrželi pohár pro vítěze B skupiny  I. A třídy, starosta města Miroslav Novák předal fotbalistům Pohořelic z recese dětské šampaňské. „Prý jako sportovcům, abychom měli co nalít do poháru," usmíval se Matoušek a dodal. „Starosta si s námi i zatrénoval. Známe se od školních let a pozval jsem ho na trénink, aby věděl, co to obnáší, poznal náš tým a viděl, jak jsme dobrá parta."

Následně se svými svěřenci oslavil triumf v A třídě a postup do krajského přeboru na slavnostech města Pohořelic, které se konaly zrovna v sobotu. „Sice už jsme tam nebyli s fanoušky pohromadě, ale jako tým jsme si to užili," podotkl Matoušek.

Tomu už se rýsuje kádr pro příští sezonu. „Počítám, že se k nám připojí tři dorostenci, snad taky dva navrátilci a mám domluvené i dvě posily," podotkl pohořelický kouč. Přípravu na nový ročník zahájí jeho svěřenci na konci června. „Půjde ale o dobrovolné tréninky, uvidíme, jaký bude zájem. Naplno začneme až po svátcích na začátku července," uzavřel Matoušek.