„Přípravu nepodceňuju ani nepřeceňuju. Spokojenost ale zatím je, taky se mi líbí, jak se zapojily nové tváře,“ vypráví trenér David Kříž, který se ujal celku z brněnského Komína před rokem.

K dispozici má i nadále hvězdné veterány s profesionální kariérou v zádech.

Jde o bývalého třiačtyřicetiletého útočníka Zbrojovky Brno, Drnovic nebo tureckého Denizlisporu Karla Kroupu mladšího, dvaačtyřicetiletého ex-gólmana Zbrojovky Martina Doležala nebo bývalého hráče Blšan či Mostu Martina Bednáře. „Kromě nich máme vesměs samé mladé kluky, kterým je kolem dvaceti let,“ pochlubil se Kříž

Momentka z tiskové konference Zbrojovky, vlevo Pavel Svoreň, výkonný ředitel společnosti Portiva, která se stane majoritním vlastníkem, uprostřed je současný majitel Václav Bartoněk a vpravo zástupce Regionální hospodářské komory Čeněk Absolon.
Noví majitelé Zbrojovky o budoucnosti Bartoňka, Lužánkách i základním kamenu

A mladé jsou až na jednu výjimku i nové letní posily. Mezi třemi tyčemi už se představil dvaadvacetiletý brankář Ondřej Foltýn, který v uplynulém ročníku chytal v Ivančicích, jež sestoupily z krajského přeboru do I. A třídy.

Ze zaniklé rezervy Vysočiny Jihlava posílil Svratku Brno o rok mladší defenzivní záložník Martin Fila. Jedinou zkušenější novou akvizicí je tak devětadvacetiletý útočník Michal Sobotka, který přichází z krajského přeboru Vysočiny, kde oblékal dres Rapotic. „Ještě se s námi připravují dva hráči z mládežnických kategorií z Prostějova. Jde o ročníky 2004,“ popsal Kříž.

Velkou výhodou brněnského týmu je, že ho nikdo neopustil. „Kádr už je tak v podstatě uzavřený a počítáme, že s ním započneme i novou sezonu Samozřejmě, kdyby si za nás chtěl někdo zadarmo zakopat z MSFL, bránit se nebudeme,“ smál se Kříž.

Brněnští fotbalisté (v červeném) měli na úvod nové sezony druhé ligy velké problémy s Vlašimí, nakonec si oba celky rozdělily body za remízu 1:1.
FOTO: Nepovedený start. Zbrojovka byla „mrtvá“, domácí prohru odvrátil Řezníček

Minulou sezonu Svratka zakončila na osmé pozici, tuto příčku by v nadcházejícím ročníku ráda vylepšila. „Vždycky říkám, že klub by měl postupovat po nějakých krůčcích směrem vzhůru. Takže chceme hrát lépe než v jarní části sezony, která byla lepší než podzimní,“ poznamenal Kříž.

Ve středu od šesti hodin večer odehraje Svratka poslední přípravný duel s divizní Velkou Bíteší. Za příznivého počasí v Želešicích, při deštivém na umělé trávě za Lužánkami v Brně. Následně v neděli 6. srpna sehraje první kolo krajského poháru proti vítězi předkola mezi Židenicemi a Troubskem.