Utkání ale hosté rozehráli špatně. Hned po jedné z prvních rychlých domácích akcí skóroval zkušený Mikolas Burčík. Rousínovu se ale brzy povedl kontr, po kterém brankář Viktor Zach zkosil v pokutovém území Petra Líznara a Josef Lička z nařízené penalty bezpečně vyrovnal.

Klíčový moment utkání přišel také poměrně brzy. Osm minut po penaltě stoper Matěj Rozehnal nestačil doskočit prudký centr a míč z jeho hlavy zamířil pod břevno vlastní branky. „Vlastní gól, to byla spíš Matesova smůla. A stejně za ním nabíhali domácí hráči, takže asi by to někdo z nich gólově dohrál. Spíš mě mrzí ten způsob. Začátek zápasu jsme zaspali. Špatně jsme dostupovali soupeře na naší levé straně, oni nám z toho udělali dva brejky a dali dva góly,“ upozornil nový rousínovský lodivod.

Po vedoucí brance domácího Tatranu, teď již jasně největšího kandidáta na postup do divize, mělo utkání v podstatě vyrovnaný průběh. Rousínov mohl dvakrát srovnat a zejména samostatný náběh Petra Táborského se dá označit za vyloženou šancí.

Naproti tomu Brňané mohli několikrát svůj náskok navýšit. „Byl to těžký zápas na těžkém terénu, nám chybělo víc pohybu, nebo jinak, oni se na tom pohybovali líp. Ale není možné každý zápas dávat pětku. Je potřeba zvládnout právě ta utkání, v nichž se tolik nedaří. Nám se to povedlo. Škoda, že jsme nedali šance, mohlo to být víc v klidu,“ komentoval výsledek trenér Bohunic Stanislav Píšek, který, coby rousínovský odchovanec, vedl Bohunice proti mateřském klubu podruhé a po jarní remíze slavil první vítězství.

Trenérská rošáda proběhla v Rousínově bez větších emocí. Kovanda, jak se říká, po dohodě uvolnil místo pro nový vítr, změnu jako takovou. „Chci víc provázat áčko s béčkem i dorostem. Zatím se nám to výsledkově nepromítá, ale výkon v Bohunicích může být pro kluky povzbuzením. Horším týmem jsme určitě nebyli. Naopak si myslím, že chvilkama jsme byli lepší. Hráli jsme jednodušeji, oni samozřejmě tím, že jsou šikovní na baloně, tak nás přehrávali spíš technicky. Za mě, na šance i hru vyrovnaný zápas. Bohužel se špatným koncem pro nás,“ dodal Petr Kalousek.

TJ Tatran Bohunice – TJ Tatran Rousínov 2:1

Poločas: 2:1. Branky: 4. Burčík, 17. vlastní (Rozehnal) – 9. (pen.) Lička. Rozhodčí: Malimánek – Chabiča, Krchňák. ŽK: Šplíchal – Honek. Diváků: 100.

Bohunice: Zach – Imramovský, Král, Šplíchal, Masařík (55. Musil) – Petřík (90. Janusis), Fiala, Bednář (90.+2. Němec), Lacko – Pavlíček (80. Ryšavý), Burčík (88. Ullman). Trenér: Stanislav Píšek.

Rousínov: Laskaroglu – Janáček, Kameník, Rozehnal, Honek (86. Kostelka) – Táborský (85. Šlimar), Horváth (77. Zápotočný), Žoček (28. Novotný), Líznar, Bošek (46. Legner) – J. Lička. Trenér: Petr Kalousek.