Společně se jim daří budovat z Tatranu jednu z nejvýraznějších brněnských fotbalových značek. Podepisuje se na tom také finanční zajištění klubu. „Při shánění peněz se spoléháme hlavně sami na sebe. Luboš s Frantou zajišťují sponzory, podporuje nás hodně firem. Z toho jedna špička cílí peníze na mládež,“ řekl Němec.

Ona špička mezi padesáti společnostmi je brněnská investiční skupina Jet Investment miliardáře Igora Faita, která jako generální partner klubu zajišťuje chod mládeže. „Nemůžeme podle smlouvy mluvit o tom, kolik peněz dostáváme, ale v tomto případě jde pouze o mládež a je to pro nás luxusní podpora,“ sdělil předseda Tatranu.

Rozpočet bohunického klubu se pohybuje kolem dvou a půl milionu korun, vedle Jet Investment jeho výraznější část obstarávají ještě dotace z Magistrátu města Brna. „Ještě FAČR platí rozhodčí, zbytek si musí klub shánět sám ze sponzorských darů a reklam,“ upřesnil Němec.

Brno také z velké části zaplatilo přestavbu brněnských kabin, která vyšla na milion a sto tisíc korun. „Z programu na opravy a údržbu jsme obdrželi devět set tisíc korun, zbytek jsme si doplatili,“ uvedl Němec.

Bohunice se netají touhou posunout svůj klub ještě výš, aktuálně jim v krajském přeboru patří druhá příčka za Boskovicemi. Mužstvo táhne na hřišti například bývalý prvoligový záložník a odchovanec Zbrojovky Marek Střeštík. „Myslím, že mužstvo máme dobře poskládané, kvalitní a ustálené, i když nám občas kousek štěstí schází. Jsou tu však jiné kluby jako Boskovice, Kuřim nebo béčko Líšně,“ podotkl Němec, který se ve vedení klubu pohybuje už třicet let.

Za tu dobu neměl Tatran tak vysoký rozpočet jako nyní. A k postupu do divize ho příliš navýšit nepotřebuje. „Už by nebyla o moc dražší, divize se prodraží jen na cestovném, protože bychom jezdili k zápasům na Vysočinu. Neříkáme, že musíme postoupit, ale chceme,“ prohlásil předseda.

Stálý plat ovšem nikdo z hráčů A týmu nemá. „Kluci dostávají jen prémie za body,“ zmínil Němec běžný standard většiny klubů.