Do soutěže, ve které se týmy utkají i o ceny, naskočí Bohunice, Moravská Slavia, rezerva Líšně, Kuřim a Olympia Ráječko. „Jde o zpestření tréninků, protože připravovat se bez zápasů postrádá smysl. Díky turnaji máme větší motivaci než v klasickém přátelském utkání. Výsledky jsou ale momentálně až na posledním místě,“ říká trenér Olympie Ráječko Martin Maša.

Blanenští fotbalisté (v červených dresech) v úvodním přípravném duelu zdolali rovněž třetiligovou Vrchovinu 2:1.
Fotbalisté Blanska začali přípravu pod koučem Machalou výhrou nad Vrchovinou

Za favorita turnaje se dá označit podzimní mistr krajského přeboru Bohunice. „Myslím si, že vzájemné zápasy v této horší fotbalové době kluby sblíží. Nepůjde úplně o body, i když v Bohunicích jsme nastavení tak, že ať se hraje o balon, nebo jen pro zábavu, každý chce vyhrát,“ usmívá se bohunický lídr František Schneider.

Přihlášené týmy odehrají mezi sebou po jednom utkání a o vítězi se rozhodne pravděpodobně 20. června. „Vyzkoušíme i dorostence, kteří k nám v létě oficiálně přijdou. Budeme hrát do konce června, pak si dáme pauzu a naskočíme do nové sezony,“ vysvětluje Maša.

NEÚSPĚŠNÝ START. Olympia Blansko (v bílém) vedla po šesti směnách úvodního střetnutí nad brněnskou Technikou už 9:5, jenže v následující směně hosté sedmi body utkání otočili a zvítězili 12:9.
Baseballisté Olympie Blansko zahájili novou sezonu dvěma prohrami

Turnaj krajských týmů:
Středa – 27. května
Bohunice – Líšeň B 5:1
Branky: 3x Burčík, Bednář,
Král – Červík
Pátek – 29. května
Líšeň B – Moravská Slavia
17 hodin, hřiště Bohunice
Sobota – 30. května
Ráječko – Kuřim
10 hodin, hřiště Kuřim
Další přátelská utkání:
Pátek – 29. května
Bosonohy – Svratka Brno18 hodin, hřiště Bosonohy
Sobota – 30. května
Bystrc – Start Brno
17 hodin, hřiště Bystrc

Turnaj měl odstartovat už minulou sobotu, ovšem tentokrát utkání zhatil místo koronaviru déšť. První duel se tak hrál až ve středu, kdy Bohunice porazily rezervu Líšně 5:1. „Kluci si zahráli a utkání splnilo účel. I když kondičně to vázlo, fotbal jsme nezapomněli hrát. Předvedli jsme pěkné věci a lidé, kterých došlo opravdu dost, měli na co koukat,“ pochvaloval si Schneider, kterého do zápasu nepustilo zranění.

Většina jihomoravských klubů se po uvolnění bezpečnostních opatření vrátila do tréninku. „Byli jsme hladoví po fotbale, nejprve jsme trénovali po dvou skupinách, teď už chodí třikrát týdně kompletní tým. Tréninky nehrotíme, pracujeme jen s balonem, aby nás to bavilo. Ostrá příprava začne v červenci,“ přibližuje záložník Schneider.

Dva měsíce dlouhá fotbalová přestávka se na hráčích podepsala. „Každý je zvyklý pořád něco dělat a když z toho vypadne, je jasné, že v kondici zaostává. Kluci ale měli chuť trénovat, bylo to dlouhé,“ sděluje Maša.

V první lize Svazu malého fotbalu Blanenska zdolal Sadros Boskovice (červené dresy) 5:3 obhájce titulu tým Viktoria Suchý.
Paděra dominoval a Boskovice slaví výhru nad loňským vítězem první ligy

Do zápasů vyběhnou i další brněnské celky krajského přeboru. V pátek od šesti večer zavítá Svratka na hřiště Bosonoh a v sobotu vyzve Bystrc doma od pěti hodin odpoledne Start Brno. Před nimi se od dvou hodin střetnou dorostenci obou mužstev.

PAVEL ŠŤASTNÝ