1/4

close Fotbalisté brněnské Sparty (v rudém) si po třech prohrách napravili chuť, v divokém zápase zdolali třetí Kunštát 7:3. info Zdroj: Deník/Jakub Tručka zoom_in Fotbalisté brněnské Sparty (v rudém) si po třech prohrách napravili chuť, v divokém zápase zdolali třetí Kunštát 7:3.

13. KOLO: SPARTA BRNO – KUNŠTÁT 7:3. Karty byly před zápasem rozdány jasně. Brněnská Sparta měla v zádech tři prohry, Kunštát naopak neprohrál sedm utkání v řadě, navíc držel úctyhodnou sérii víc jak pěti set minut bez obdrženého gólů. Domácí ale rozhodli, že se duel odehraje na umělce a děly se velké věci.

Celek z Blanenska po pár vteřinách sice nastřelil tyč, jinak ale vůbec nezvládal zastavovat útočné akce Sparty z krajů hřiště. Už po první půli byli hosté zralí na ručník, brněnský klub vedl 5:0. „Co si budeme povídat, mohli jsme po pěti minutách prohrávat 0:2 a byl by to úplně jiný zápas. Byli jsme hodně produktivní, proměnili jsme vlastně všechny šance, které jsme měli. Chtěli jsme hrát po stranách, protože jsme věděli, že prostředkem se budeme dostávat jen těžko. A fungovalo to,“ liboval si kouč Sparty Radek Štourač.

Gól Sparty Brno (v rudém) na 5:0, nakonec Kunštát porazila 7:3. | Video: Jakub Tručka

Gólová nadílka neustala ani po změně stran. Zapojil se do ní už i Kunštát, který se mocně snažil dotahovat, úspěšný však příliš nebyl a odvezl si debakl 3:7. „Udělali jsme velké chyby v defenzivě, při bránění jsme vyhořeli. Hlavní rozdíl byl v tom, že domácí naše chyby výborně potrestali a my své šance neproměnili,“ hodnotil kunštátský lodivod Vladan Horák.

Sparta Brno - Kunštát 7:3
Poločas: 5:0.
Branky: 9. a 84. Stehlík, 30. Pojsl, 36. Košut, 38. Urban, 40. Broskva, 51. Kovalov - 50. Gracias, 53. Sehnal (pen.), 87. Novotný.
Rozhodčí: Kučera - Burgr, Stejskal.
Žluté karty: 45. Pojsl, 86. Kříž - 68. Prokeš.
Diváci: 80.
Sparta Brno: Bílý - Skočovský, Krejčí, Broskva, Pojsl, Krejčíř, Košut, Janderka, Kovalov, Urban, Stehlík.
Kunštát: Loukota - Bezděk, Sehnal, R. Zeman, Hanák, Bělehrádek, A. Zeman, Štencl, Gracias, Macko, Prokeš.