„Na začátku sezony jsme se potýkali se strašnou nechutí kluků. Byly dovolené a každý řešil jiné věci. Lepili jsme sestavu zápas od zápasu. Po tom sestupu možná chyběl elán a nezachytili jsme tréninkovou morálku. Když se nás sešlo deset, bylo to až moc. Postupem času jsme to ale dali dohromady," pověděl trenér Ivančic Rostislav Štork.

Klubu prospěl konec prázdnin i příchod posily. „Povedl se přestup Michala Sobotky ze Svratky Brno a postupně se tým zkonsolidoval. V létě nás opustilo opravdu hodně hráčů a tak jde hlavně o to, abychom se nemuseli strachovat, že sestoupíme do B třídy. Takže ta průběžná čtvrtá příčka není špatná," podotkl Štork.

Lukáš Dostál se málem blýskl v nočním zápase Anaheimu na ledě Detroitu.
Brankář Dostál málem přepsal dějiny. Ke gólu v NHL mu scházely milimetry

V Ivančicích vsadili na zkušené jádro v čele se zkušenými hráči, předsedou Tomášem Čožíkem, Michaelem Weinlichem a bratrem elitního českého fotbalisty Adama Hložka Daniela. „Poskládali jsme kolem nich mladý tým a chceme, aby se sehrál," pravil ivančický kormidelník.

Proto nováček soutěže ani neplánuje v zimě přivádět posily. „Uzdraví se nám Martin Kužnár, jinak ale spíš potřebujeme potrénovat, než abychom posilovali. Nechceme sem tahat cizí kluky, radši zapojíme dorostence. Navíc my ani nikoho neplatíme," poznamenal Štork.

Fotbalisté Startu přezimují na sedmém místě třetiligové tabulky.
Start vyléčil šrámy, opět chystá změny v kádru. V přípravě vyzve i druholigisty

Zimní přípravu zahájí Ivančice 14. ledna a odehrají šest duelů, všechny na své domácí umělé trávě. „Nejprve si zahrajeme se Svratkou Brno a Bohunicemi, pak tam máme třeba týmy z okolí Oslavany a Ořechov. Generálku sehrajeme proti Kuřimi, která nás pořádně prověří," doplnil ivančický kouč.

Ačkoliv jeho svěřenci okupují po podzimu čtvrtou pozici, na vyšší příčky ve zbytku sezony nemyslí. „Tento rok opravdu bereme jako takový stabilizační. Jaro nám poslouží k tomu, aby se sehráli naši mladí kluci. Navíc vedoucí dvojice Tišnov a Kohoutovice je odskočená. Chceme mít poklidné jaro, i když v této soutěži nikdy člověk neví. Opravdu každý může porazit každého. Třeba jedním z nejfotbalovějších týmů soutěže je podle mě Slatina a přitom jí patří až desátá příčka," kroutil hlavou Štork a dodal. „Třeba příští sezonu se o postup porveme."