„Chybělo nám pět hráčů základní sestavy s covidem, zápasy jsme však nechtěli odkládat, a tak hráli naši nadějní dorostenci. Proto i osmé místo ve vyrovnané tabulce bereme jako úspěch,“ vysvětluje příčiny tabulkového poklesu trenér Rostislav Štork.

Jeho svěřencům se povedlo regionální derby s výhrou 4:1 nad Moravským Krumlovem, proti brněnské Spartě a v Rousínově dokázali vydřít bodový zisk z takřka beznadějného stavu.

Oporou mužstva byl gólman Dominik Pěgřím, který odchytal všech patnáct zápasů, střelecky mužstvo táhli devítigólový ofenzivní hráč Daniel Hložek a autor pěti zápasů Štěpán Rajsigl.

Líšeňský záložník Jakub Kučera (v červeném).
Dominuje v defenzivě, ale touží i po gólech. Pak jsem víc vidět, říká Kučera

„Radost mám z toho, že se nám výkonnostně zvedají naši odchovanci, mladý stoper Jakub Hledík se pozvolna stává oporou týmu. Po zranění do jara už počítám s návratem Tomáše Jacka a Patrika Šnyrcha,“ plánuje kouč Štork, který to s mladými hráči umí a v tabulce se jistě bude chtít posunout výš.

V týmu končí ivančická legenda, dvaačtyřicetiletý Tomáš Čožík, bude hrajícím trenérem béčka. Ten v podzimní části zaznamenal v prvním mužstvu celku na Brněnsku dvě branky.

Zimní příprava mužstva začne jedenáctého ledna na domácí umělé trávě.

ZDENĚK STANĚK