Ve své fotbalové kariéře sice Mičko téměř neopustil jižní Moravu, prošel si však hned jedenácti kluby. Rozhodně tak má na co vzpomínat. „Těch sportovních příběhů je mraky, ať už povedených nebo nepovedených. Když se zpětně ohlédnu za svou kariérou, jsem spokojený. Moji dva synátoři to budou mít těžké, aby mě překonali,“ usmívá se pětatřicetiletý hráč.

Přestože fotbalových vzpomínek má Mičko nespočet, jednu dokáže vypíchnout. V sezoně 2012/2013 totiž s Rosicemi v poháru vyřadil tři soupeře a dokráčel až do osmifinále. V něm narazil na přední český tým – Liberec, který ukončil rosickou jízdu po výhrách 4:1 a 3:0.

Rozsáhlá rekonstrukce trávníku včetně zázemí začala v úterý 21. května a potrvá nejpozději do konce srpna.
Problémy Zbrojovky. První měsíc nebude hrát doma, modernizace Srbské se odkládá

„Každá vzpomínka má své kouzlo, na rosickou jízdu pohárem ale vzpomínám nejraději. Vyřadili jsme i Zbrojovku a užili si dvojzápas s Libercem. Ten pocit, když hrajete před plným stadionem, si prostě zapamatujete. Oficiální čísla byla jiná, ale podle mě na domácí utkání dorazilo klidně tisíc lidí,“ poznamenává.

Ke kádru Podolí se zkušený hráč připojil v roce 2021. Následně si ještě na chvíli odskočil do Bystrce, loni v zimě se ale do celku z Brněnska vrátil. „Aktuálně se tady sešla velmi dobrá parta, která drží pospolu na hřišti i mimo něj. Máme velmi dobře vybalancovaný tým, který se skládá ze zkušených hráčů a střední generace. Navíc se nám velmi dobře daří zakomponovat také mladé kluky,“ pochvaluje si ofenzivní hráč.

Sehranost dobře fungujícího týmu se projevuje i na hřišti, Podolí patří kolo před koncem pátá příčka tabulky B skupiny I. A třídy. „Kabina drží pospolu, kolik týmů může říct, že má k dispozici například mentora, baviče, kondičního trenéra, pana trávníkáře nebo showmena. Rád bych zmínil také náš fanouškovský kotel, který často vycestuje i i na naše venkovní utkání. Za celou kabinu vám děkujeme, hoši,“ oceňuje Mičko příznivce.

Tišnovští fotbalisté (v bílomodrém) po vítězství nad Vilémovicemi 4:1 oslavili postup do krajského přeboru.
Kam vyrazit o víkendu na fotbal? Kuřim přebere pohár, slavit mohou i Oslavany

V posledním utkání si ofenzivní hráč vzal hlavní slovo. Poprvé se trefil už v jedenácté minutě, Vnorovy sice následně skóre otočily, jenže pak opět úřadoval Mičko. Třemi góly v rozmezí 45. a 61. minuty zápas rozhodl. „Skromně musím říct, že všechny čtyři moje góly byly pěkné,“ smál se kanonýr.

Vnorovy sice ještě snížily, klid však hostům dodal Ondřej Papež a Podolí zvítězilo 5:3. „Snažíme se hrát hodně přímočarý fotbal a soupeř na tom byl podobně. Dalším atributem, který výhře podle mě napomohl, je povedená zimní příprava. Snažíme se také plnit taktické pokyny trenéra pana Poláka, který po nás neustále hrozně šlape. Na hřištích soupeřů se nám poměrně daří a navíc máme velmi silnou lavičku,“ popisuje Mičko.

Česká reprezentace (v bílém) podlehla v osmifinále Eura v malém fotbalu Bosně a Hercegovině.
Zase penalty. Čeští reprezentanti vypadli v osmifinále Eura s Bosnou

Sezonu zakončí Podolí sobotním domácím utkáním proti Velkým Pavlovicím. Pokud vyhraje, může pomýšlet i na posun na čtvrtou příčku. „Jsme tam, kde patříme. Naše představa před zahájením sezony byla pohybovat se ve středu tabulky, daří se nám ale hrát hezký, technický a ofenzivní fotbal. Věřím, že i v následující sezoně se budeme držet v horní části tabulky,“ předesílá ofenzivní hráč.

Poslední kolo přinese ještě jedno rozuzlení. Podolí má totiž dva téměř vyrovnané střelce, Mičko dosud v sezoně zapsal patnáct gólů, Tomáš Kunc čtrnáct. „Nijak se ale mezi sebou nehecujeme, klidně mu v posledním zápase dám prostor, aby to mohl zvrátit,“ dodává Mičko.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...