„Branky nepadaly jenom díky mně, ale byla to práce celého týmu. Šlo spíš o náhodu, že jsem je všechny vstřelil já, mohl i někdo jiný. Snad od dorostu jsem tolik gólů v jednom zápasu nedal,“ pravil skromně dvacetiletý útočník brněnského celku, který den po svém galapředstavení pomohl brankou i k výhře medláneckého B týmu 5:4 v městském přeboru proti Jundrovu.

V posledních týdnech se Huryta v kanonýra proměnil. Zatímco v podzimní části sezony vstřelil jedinou branku, za poslední tři týdny jich stihl sedm a i díky němu Medlánky vyhrály čtyři z posledních pěti duelů a v tabulce stouply na sedmou pozici o dva body právě za Babice nad Svitavou. „Jak se nám daří, jsme na tom psychicky líp a víc si dovolíme, líp potom proměňujeme šance. Jsem rád, že se daří mně, ale hlavně jsem rád za tým,“ poznamenal Huryta.

Zatímco v minulých sezonách pendloval mezi dorostem a A týmem Medlánek, v aktuální je plně součástí mužstva dospělých. „Máme tady skvělý kolektiv, je tu hodně mladých kluků. Mám výhodu, že spoustu jich znám z dorostu. Nebyla to teda pro mě extra změna, když jsem nastoupil k A týmu. Hodně rychle jsem se adaptoval,“ pochvaloval si dvacetiletý střelec posledních týdnů.

S fotbalem začínal ve Svratce Brno, ale docela brzy si dal od oblíbené hry pauzu. Vyzkoušel si totiž ragby. „Hrál jsem ho dva roky. Měl jsem takové období, že jsem střídal sporty a zkoušel tehdy i ragby. Nakonec mě to ale táhlo k fotbalu,“ povídal Huryta, jenž studuje zootechniku na Mendelově univerzitě. Právě kvůli studiu je jeho fotbalová budoucnost nejistá. „Budu přecházet na jinou školu, na veterinu, doufám, že budu školu zvládat s fotbalem,“ podotkl Huryta.

Ve zbytku sezony doufá především v pokračování vítězného tažení Medlánek, které další duel odehrají v sobotu od půl páté odpoledne na domácím hřišti proti poslednímu týmu soutěže Ráječku B. „Chceme vyhrát co nejvíc zápasů, ztratili jsme i utkání, ve kterých jsme mohli vyhrát, tak to chceme odčinit,“ dodala medlánecká opora.