Předchozí
1 z 4
Další

Fotbalisté Kuřimi (v bílém) ztratili v úvodních třinácti kolech krajského přeboru body jen dvakrát.Fotbalisté Kuřimi (v bílém) ztratili v úvodních třinácti kolech krajského přeboru body jen dvakrát.Zdroj: Jaroslav Kicl

ZÁPAS PODZIMU? Čtyřiatřicet získaných bodů z devětatřiceti možných, k tomu impozantní skóre 42:9. Kuřim zatím v aktuální sezoně vypadá téměř nezastavitelně, recept na ni našlo jen Ráječko, které lídra zaskočilo výhrou 1:0 na jeho hřišti.

Poslední dvě kola však výrazně napoví o tom, v jak suverénní pozici půjde celek z Brněnska do jarní části. Los totiž nemá vůbec jednoduchý, v pátek míří do Boskovic, na závěr pak hostí brněnskou Spartu. „Chceme udržet vítěznou vlnu, tyto zápasy nám ukážou, jaký polštář si uděláme pro jaro. Je to taková příprava pozice pro druhou část sezony, protože nebudeme tajit, že chceme jít do divize,“ prozradil kuřimský kouč Svatopluk Habanec.

Fotbalisté Zbrojovky (v červeném) ovládli brněnské derby, Líšeň zdolali 3:0.
Velké změny od nového trenéra nebyly. Máme lepší obsazení, říká opora Zbrojovky

Právě v Boskovicích ale na jeho svěřence čeká pořádná výzva. Klub z Blanenska neprohrál už dvanáct utkání v řadě, vyšvihl se na druhou příčku tabulky, a je tak největším konkurentem Kuřimi v boji o postup.

Pokud by Boskovice páteční utkání zvládly, přiblížily by se Kuřimi na pouhé tři body, a do jara by tak vše bylo otevřené. „Může se jednat o zápasu podzimu, ale hlavně musíme pořád být pevně nohama na zemi. Boskovice nestojí na tom, jestli teď budou první, máme tady dlouhodobý proces. Proti Kuřimi ale rozhodně hodláme být aktivní, budeme hrát náš klasický herní styl,“ předeslal boskovický kouč Jan Havlíček.


Načítám výsledky ...

Boskovičtí fotbalisté (v červeném) zdolali v boji o druhé místo krajského přeboru Krumvíř 2:1.Boskovičtí fotbalisté (v červeném) zdolali v boji o druhé místo krajského přeboru Krumvíř 2:1.Zdroj: Petr Nečas

BOJ O DRUHOU POZICI. Nejvýhodnější pozici na přezimování na druhé příčce mají Boskovice. Ty totiž v posledních dvou kolech zdolaly oba přímé konkurenty v boji o druhé místo, nejprve vyhrály na Spartě, poté si poradily i s Krumvířem.

Celek z Blanenska tak má tříbodový náskok na Krumvíř, Sparta je pozadu ještě o další bod. Důležité však je, že brněnský tým má oproti ostatním odehraný o zápas méně, na podzim se tak představí ještě třikrát. „Doufáme, že Boskovice ještě někde ztratí, a pokud budeme vyhrávat, tak je přeskočíme v tabulce a dotáhneme co nejvíc před zimní pauzou vedoucí Kuřim,“ vysnil si asistent trenéra Sparty Ondřej Zavadil.

Boskovičtí fotbalisté (v červeném) zdolali v boji o druhé místo krajského přeboru Krumvíř 2:1.
FOTO: Neporazitelní! Boskovice nezastavil ani Krumvíř, čeká je zápas podzimu

Spřádat plány na druhé místo však může i Krumvíř, který jako jediný z této trojky už má za sebou utkání s Kuřimí. Nevýhodou však pro něj je, že oba zbývající podzimní zápasy odehraje na hřištích soupeře.


Načítám tabulku ...

Fotbalisté Pohořelic (v červeném) mají po třinácti kolech šestnáct bodů.Fotbalisté Pohořelic (v červeném) mají po třinácti kolech šestnáct bodů.Zdroj: Jaroslav Kicl

DOSTAT SE PŘES DVACET. Jako už tradičně je střed tabulky nejvyšší krajské soutěže pořádně vyrovnaný, jen šestice týmů se zatím může chlubit tím, že už nasbírala přes dvacet bodů. Na překonání dvacítky ale ve zbytku podzimu cílí hned šest dalších celků.

Nejblíže je tomu Kunštát, kterému s dosavadními osmnácti nasbíranými body stačí jediná výhra. „Jednoznačně se chceme dostat přes dvacet bodů, hlavní je nyní vyhrát doma proti Rajhradicím. Pokud se to povede, tak to za mě bude bodově velmi solidní podzim,“ nastínil kunštátský kouč Vladan Horák.

Basketbalistky KP TANY Brno (v bílozelených dresech) přehrály na domácí palubovce lucemburský Grengewald.
Koncert KP. V EuroCupu nadělilo skoro stovku. Dodá to sebevědomí, zaznívá

Na překonání dvacítky stále mohou cílit i oba nováčci. Pohořelice jsou zatím se šestnácti body desáté, Rajhradice zaostávají o jediný bod a patří jim dvanáctá příčka. Ve středu tabulky je doplňují i celky Ráječka, Ratíškovic a Moravské Slavie.

Ledničtí fotbalisté (v modrém) podlehli v důležitém utkání Bosonohám a zůstávají přikovaní na poslední příčce.Ledničtí fotbalisté (v modrém) podlehli v důležitém utkání Bosonohám a zůstávají přikovaní na poslední příčce.Zdroj: Jaroslav Kicl

ZVEDNE SE OTLOUKÁNEK? Od desíti k pěti jde zatím sezona lednických fotbalistů. Na bodový zisk čekají od 17. září, i proto před nesmírně důležitým zápasem s Bosonohami odvolali trenéra, Miroslava Fobla nahradil Robert Koch.

Ani s novým lodivodem však Lednice nezabrala, s tabulkovým sousedem z Bosonoh doma prohrála 0:1 a najednou na předposlední pozici ztrácí už pět bodů. „Šli jsme do zápasu pro tři body, abychom Lednici odskočili ze sestupových pozic, čekalo se na jediný rozdílový gól. Zatímco domácí po změně stran spálili tři tutovky, my jsme svou šanci proměnili,“ hodnotil bosonožský útočník Tarik Lukšija.

Ledničtí fotbalisté (v modrém) podlehli 0:1 celku Bosonoh.
OBRAZEM: Bosonohy vyhrály v Lednici. Vyrovnanou bitvu rozhodl Hladký

Ani Bosonohy zatím neprožívají příliš povedený ročník, po výhře se však vyškrábaly z posledních dvou pozic. Trápící se Lednici tak na předposlední příčce nyní doplňují Mutěnice, v dosavadní nejhorší čtyřce podzimu je i Svratka.

Lednice je však jediným týmem, který ještě nenasbíral dvojciferný počet bodů, navíc k tomu má stále hodně daleko. S pouhými pěti získanými body je jasně poslední, v závěrečných dvou podzimních kolech nutně potřebuje zabrat. Čekají ji dva soupeři ze středu tabulky, nejprve míří na hřiště Moravské Slavie, poté doma hostí Ráječko.