ZDENĚK STANĚK

Remízou 1:1 s Moravskou Slavií se nováček z Rajhradic rozloučil s podzimní sezonou, po patnácti kolech figuruje na jedenáctém místě. „Vstup do soutěže se nám povedl, bohatým jsme brali a pak chudým rozdávali,“ vzpomíná trenér Michal Dufek.

Jeho svěřenci totiž dokázali v Brně vyhrát nad Spartou, remizovali s Boskovicemi i v Kuřimi. „Pak nás ovšem srazily tři porážky, nejvíc nás mrzela prohra 2:3 s Ratíškovicemi. Ještě v poslední minutě jsme vedli, v nastavení pak v důsledku nekoncentrovanosti jsme dvakrát inkasovali,“ lituje kouč.

Roman Potočný (uprostřed) nastřílel v Chrudimi hattrick.
Zbrojovka si v přípravě zastřílela. Chrudim deklasovala devíti góly

Hra týmu je postavena na kolektivním výkonu, mužstvo nemá výrazné individuality. Solidní výkony podává defenziva, pouhých sedmnáct vstřelených gólů však patří k nejhorším v soutěži.

Však také nejlepší střelci Martinové Urbánek a Bělák se trefili jen třikrát. „Jsme vlastně takovým rodinným klubem se skromnými podmínkami, ale s fotbalovým nadšením. Na jaře nechceme bojovat o záchranu, ale hrát v klidném středu tabulky. Chceme zabudovat mladé hráče do kádru a také musíme zapracovat na zlepšení střelby,“ říká Dufek.

Opětovné starosti

Fotbalisté Bosonoh jsou tradičním účastníkem krajského přeboru, v posledních ročnících ale končívají ve druhé polovině tabulky nepříliš vzdáleni od sestupových vod. Není tomu jinak ani po letošním podzimu, tým přezimuje se čtrnácti body na třináctém místě.

Začátek soutěže měl brněnský celek solidní, vysoko zdolal Mutěnice, dokázal i remizovat v Boskovicích. Pak však přišla série šesti porážek, která tým srazila. „Dokázali jsme se zmobilizovat a v závěru podzimu dosáhnout dvou důležitých výher v Lednici a doma s Ratíškovicemi,“ hlásí hrající trenér Jiří Šíma.

Trofej pro vítěze fotbalového mistrovství Evropy.
GLOSA: Zvláštní pocit. Rosický ani příznivý los absenci kouče nenahradí

Ten musí s hráči zapracovat na zlepšení defenzivy, naopak oproti loňsku se mužstvu lépe vedlo střelecky. Se šesti góly byl úspěšný Pavel Dědič, po třech brankách zaznamenali Michal Pakosta a Marcel Hladký.

„Přes zimu budeme trénovat třikrát týdně, v lednu hráče čeká kratší soustředění v Luhačovicích. Potřebujeme dva hráče se zkušenostmi, jarní sezonu míváme tradičně lepší než podzimní a o záchranu se stejně jako loni popereme,“ bojovně dodává Šíma.


Načítám tabulku ...