ZDENĚK STANĚK

Zápas v Kuřimi měl velmi dobrou úroveň, obě branky padly v prvním poločase. Sparta se ujala vedení po brejku, když Jindřich Stehlík přesně přihrál Patriku Hubrovi. „Naši ofenzivu táhl především David Petřík, jeho dvě střelecké příležitosti však zmařil sparťanský gólman Radek Bílý,“ litoval kuřimský kouč Svatopluk Habanec.

V nastavení první půle však po faulu proměnil penaltu nejlepší kuřimský střelec Ondřej Ulmmann a vyrovnal na 1:1.

Boskovičtí fotbalisté (v červeném) a Kuřim (v modrém) si na jaře zahrají o titul. Uspějí v anketě jejich hráči?
ANKETA DENÍKU: Čtenáři zvolili nejlepšího hráče krajského přeboru

Po přestávce se oba týmy snažily strhnout výhru na svou stranu, pár minut před koncem nebezpečnou hlavičku Lukáše Krejčího zneškodnil domácí brankář Miroslav Lošťák. „Byl to výborný zápas, oba týmy chtěly hrát fotbal a diváci si přišli na své. Pokud ve čtvrtek vyhrajeme odložený zápas se Svratkou, zůstáváme v kontaktu s oběma týmy před námi,“ byl přesvědčen kouč Sparty Radek Štourač.

Kuřim po remíze 1:1 ztratila body podruhé v řadě. „Nedokázali jsme využití domácího prostředí k plnému bodovému zisku, boj o postup na jaře tak zůstává otevřený pro první tři mužstva,“ dodal Habanec.

SKVĚLÁ SÉRIE

Na Svratce se hrálo na těžkém terénu, který vyhovoval víc domácím. Ti sice dokázali dvakrát vyrovnat, pět minut před koncem však inkasovali potřetí a to rozhodlo o cenné výhře Boskovic. „Byl to vyrovnaný zápas, domácí nastoupili překvapivě s Karlem Kroupou na pozici stopera. Náš Miloš Pokorný vstřelil vedoucí gól hned z úvodního útoku v první minutě a nakonec se postaral i o naši třetí branku v zápase, která byla vítězná. Vzhledem k vývoji zápasu bychom brali i bod, v závěru nám však přálo i štěstí,“ hodnotil střetnutí trenér Boskovic Jan Havlíček.

Jeho tým tak přezimuje na druhém místě, když na podzim po úvodní prohře zvládl odehrát čtrnáct zápasů bez porážky v řadě.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...