Na další čtyři roky tak povede fotbalové dění na jižní Moravě. „Je to v každém případě potěšující. Myslím si a několikrát to i zaznělo, že Jihomoravský kraj kráčel a kráčí správným směrem,“ uvedl šedesátiletý advokát Kristýn.

Do haly Moravské Slavie v Brně zavítalo téměř šestadevadesát procent pozvaných delegátů. Jen malou obměnou prošel také výkonný výbor, vyměnili se pouze dva členové. Skončili Zdeněk Leitner a Antonín Kordula, místo nich delegáti zvolili Vojtěcha Bártka s Tomášem Třetinou. „Směřování jižní Moravy se vůbec nemění, neradikalizuje se, ani neutlumuje,“ podotkl Kristýn.

Změny zachovaly regionální princip. „Zástupce znojemského okresu Zdeňka Leitnera, který skončil vzhledem k věku, vystřídal senátor a starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina. Je to velmi přímý a důrazný člověk, o čemž svědčí, že dostal zpátky do Moravského Krumlova Muchovu Slovanskou epopej,“ představil jej krajský předseda.

Výkonný výbor Jihomoravského krajského fotbalového svazu
předseda: Vladimír Kristýn
členové výboru za komoru klubů: Tomáš Třetina, Petr Čejka, Pavel Crhan, Vojtěch Bártek
členové výboru za komoru okresních svazů: Jiří Zorník, Jan Zycháček, Milan Večeřa, František Stejskal

Nového předsedu Okresního fotbalového svazu Hodonín Kordulu pak nahradil jeho místopředseda Bártek. „Tonda Kordula řekl, že nechce mít hodně funkcí a stáhl kandidaturu na krajské úrovni. Vojtěch Bártek je dlouholetý funkcionář, patrně budoucí předseda České unie sportu v Jihomoravském kraji a ředitel Baťova kanálu,“ uvedl Kristýn.

První krajské volební valné hromady v zemi po převratných změnách v českém fotbale se zúčastnili hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich nebo generální sekretář Fotbalové asociace České republiky Jan Pauly, který opět čelil ostré kritice. „Předseda Tatranu Bohunice Luboš Němec mu připomněl, jak se choval k Šimkově revizní komisi a k místopředsedovi za Moravu Zlámalovi. Generální sekretář se už poněkolikáté omluvil,“ zmínil Kristýn.

Kritika se týkala zářijové valné hromady, kde výkonný výbor prosazoval rozšíření o jedno místo pro ženu. Změnu stanov zamítla moravská komora. „Šlo o rozšíření vlivu a o skrytou snahu rozpustit revizní komisi Zdeňka Šimka. Tvářili se, že to nikdo neprokoukne, ale podcenili nás,“ vyjádřil se Kristýn.

Koho jižní Morava podpoří na červnové valné hromadě asociace ještě předseda neprozradil, ale už ve středu se členové výkonného výboru setkají s kandidátem na předsedu Karlem Poborským. „Přijede požádat o podporu. Moc toho zatím neodtajnil, zeptáme se ho, kdo tvoří jeho tým. Dáme mu jasné otázky a chceme jasné odpovědi, pak se rozhodneme. Všichni si ho velmi váží dnes už jako legendy, ale neznáme jeho program,“ sdělil Kristýn.