„Už před jarním startem jsme si s hráči vytyčili zisk druhého místa za líšeňským béčkem, věděli jsme, že z něj bude možný postup do divize. Naši ofenzivu zkvalitnil příchod rozdílového hráče Petra Musila a třináct jarních odvet jsme absolvovali bez porážky stále s divizní nadějí," zhodnotil kuřimský kouč Svatopluk Habanec.

V posledních kolech však celek z Brněnska začal klopýtat a těsně přišel o vysněný postup do divize. „V anglických týdnech navíc s odloženými zápasy v závěru jara došlo k situaci, že nám pro zranění chyběli čtyři zadáci. Nešťastná remíza 3:3 s týmem Bosonoh nám v dálkovém boji o divizi přinesla bodovou ztrátu a tím i vzdálení možnosti postupu. Mužstvo už pak ztratilo drajv a v závěrečném zápase v Bystrci přišla naše jediná jarní prohra. Závěr a s ním ztráta postupu tak pokazily naši velmi dobrou jarní bilanci,“ podotkl se smutkem v hlasu Habanec.

Líšeňští fotbalisté (v bílém) na úvod letní přípravy zdolali Opavu 3:1.
OBRAZEM: Úvod přípravy Líšni vyšel, Opavě dala tři góly. Dařilo se nováčkům

Střelecky se s patnácti góly vedlo Petru Svobodovi, Lukáš Šťastný a Petr Musil byli úspěšní sedmkrát. „Stavíme na dobré partě hráčů, chceme kádr udržet pohromadě a v nastávající sezoně se znovu pokusit o postup a tak zúročit vzestup kuřimského fotbalu,“ dodává Habanec.

Přípravu jeho svěřenci zahájí 10. července, mužstvo mimo jiné čekají pohárové zápasy a předkolo MOL Cupu.

ZDENĚK STANĚK


Načítám tabulku ...