Dramatické derby Bohunic s týmem Bystrce skončilo v sobotu dělbou bodů po výsledku 2:2. „Bystrčtí dobře organizovali obrannou hru a dvakrát jsme jim hrubými chybami dovolili vyrovnat,“ řekl bohunický trenér Zdeněk Partyš.

Jeho svěřenci byli v první půli lepším celkem, vysunutým presinkem a také přesnou rozehrávkou je ze středové řady tlačil především Ivan Lacko. Po nedorozumění bystrcké obrany se ujali vedení gólem Ondřeje Ullmanna, ještě do poločasu však po obléhání branky vyrovnal Tom Kratochvíl.

Po přestávce se zápas vyrovnal, útoky se rychle přelévaly ze strany na stranu. Domácí se znovu ujali vedení přesnou přízemní střelou k tyči z hranice šestnáctky z kopačky Radima Ševčíka.

Bojovnost hostů však v závěru došla naplnění, Martin Líkař šťastnou střelou přes hlavu přehodil bohunického brankáře Dominika Kunického. „Podařilo se nám pohlídat nebezpečné standardky Marka Střeštíka a prokázali jsme bojovné srdce, když jsme se dvakrát dokázali vrátit do zápasu,“ uvedl bystrcký kouč Igor Kos.

Radost jeho týmu je však notně zkalena, v tabulce ho čeká sešup do dolní poloviny tabulky. V úvodním kole s Ivančicemi nastoupil totiž hráč, který nebyl napsán na soupisce, a tak výhra 2:1 na hřišti se zřejmě změní v kontumační porážku.

Střetnutí domácí Svratky s Kuřimí na hřišti v Žebětíně skončilo nečekaně vysokou výhrou hostů 0:4. Opoždění diváci se ještě nestihli usadit a penaltu proti domácím proměnil v úvodní gól Josef Obůrka. Za malou chvilku bylo ještě hůř, střelu nabíhajícího kuřimského zadáka Pavla Halouzky si do vlastní branky nešťastně srazil Pavel Outrata.

A když byl navíc v 25.minutě za urážku rozhodčího vyloučen Karel Kroupa, bylo jasné, že zvrátit výsledek bude nad síly domácích. „Pak ovšem naši hráči spokojeni s výsledkem zbytečně zvolnili, domácí jsme měli dorazit mnohem dříve," mínil trenér Kuřimi Svatopluk Habanec.

Druhý poločas nepřinesl žádnou fotbalovou krásu, hra byla vlivem zbytečně zvýšené agresivity plná faulů s častým přerušováním včetně osmi žlutých karet. Kuřimští zdecimovaným domácím přidali vždy do prázdné branky zásluhou Petra Svobody a Tadeáše Cebáka ještě dva góly.

Posílený tým Kuřimi dosavadními výkony naznačuje, že letos se s ním musí počítat v popředí tabulky. „Třetí výhrou za sebou jsme se zásluhou lepšího skóre dostali do čela tabulky, naše hra ovšem ještě není bez nedostatků. Rozhodně však letos chceme být mezi předními týmy přeboru," přál si kuřimský kouč Habanec.


Načítám výsledky ...


Načítám tabulku ...