Nejvyšší soutěží, která se dosud v Medlánkách hrála, byl před víc než třiceti lety krajský přebor. To medlánecký červenobílý dres nosili Max Směja, Ivan Viskot, Pavel Sehnal, Miroslav Haluza a další patrioti. „Vzhledem k blížící se reorganizaci soutěží se chceme umístit v popředí tabulky, v silách mužstva to je,“ je přesvědčený předseda klubu Ivo Müller.

Trenéři Petr Ferdus a Viktor Bílek mají věkově vyvážený tým, v němž se mísí zkušenost s bojovným mládím, víc než polovina mužstva jsou navíc odchovanci. Z podzimního kádru nikdo neodešel, v týmu setrval i druhý nejlepší střelec v souěži Kryštof Merta.

Medláneckým se daří výchova mladých hráčů, na travnatém hřišti a umělé trávě třetí generace se připravuje a hraje zápasy šest mládežnických družstev.

Každým rokem pak ti nejtalentovanější z dorostu přecházejí do A mužstva. „K mládeži jako trenéry začleňujeme naše bývalé hráče, daří se nám i spolupráce s Řečkovicemi a Lelekovicemi. Naši trenéři vedou ty nejmenší k všeobecné obratnosti hravou formou, ti starší už trénují rozvoj fotbalové techniky a taktiky spolu s fyzickou kondicí. Radost ze hry však vždy u mladých musí převládat,“ říká šéf klubu.

Problémem u mládežnických družstev jsou odchody těch nejtalentovanějších talentů do oddílů vyšších soutěží bez jakékoli hráčské náhrady. To je zřejmě osud menších klubů. „Protože peněz v našem takřka rodinném klubu je stále potřeba, vážíme si podpory úřadu městské části Medlánky. Letos chceme vylepšit zázemí klubu, máme připravený projekt i stavební povolení pro rekonstrukci starých kabin,“ dodává předseda klubu Müller.

ZDENĚK STANĚK


Načítám tabulku ...