Předchozí
1 z 5
Další

PŘÍTLUCKÝ AZYL

Když na konci dubna kvůli technické poruše závlahového systému přesunul Moravan své domácí utkání se Svratkou do Přítluk, vypadalo to, jako jednozápasové řešení. Lednice brněnského soupeře tehdy porazila 1:0 a do konce jarní části už se domů nevrátila.

Z Přítluk si Moravan udělal nedobytnou tvrz. Z šesti odehraných zápasů na tomto hřišti šestkrát vyhrál a nasbíral zde osmnáct bodů. Jen pro zajímavost, před posledním jarním kolem jich nasbíral za celou sezonu dohromady třicet.

A v žádném případě se nejednalo o náhodu. „Vzhledem k tomu, co jsme chtěli hrát, pro nás byly Přítluky lepší. Hřiště je tam větší a rychlejší,“ prozradil Koch.

Chvála na azyl přišla i ze stran soupeřů. „Hřiště v Přítlukách bylo fantastické. Suverénně nejlepší plocha, na které jsme kdy v krajském přeboru hráli,“ řekl na konci dubna kouč brněnské Svratky David Kříž.

Fotbalové hřiště v PřítlukáchFotbalové hřiště v PřítlukáchZdroj: facebook Moravan Lednice

Fotbalisté Lednice (v modrém) slaví záchranu v krajském přeboru.
Velká úleva. Lednice výhrou nad Slavií slaví záchranu. Koch: stejné jako postup

MORÁLKA MUŽSTVA

Lednickým fotbalistům po podzimu rozhodně nebylo do zpěvu. Poslední místo a neuspokojivé výsledky Moravan předurčily k záchranářské misi. Na ni potřebovali především dobře připravit. „Kluci zimu potřebují, aby to ze sebe dostali,“ řekl před zimní přípravou Koch.

Zkušený kouč, jenž nahradil před koncem podzimu na lavičce Miroslava Fobla, nejprve mužstvo převzal provizorně do konce podzimu. Nakonec se s vedením klubu domluvil i pro jarní část, mužstvu totiž věřil. „Kluci byli opravdu vycepovaní. V zimě jsme hodně poctivě trénovali,“ netajil.

Fotbalisté Lednice (v modrém) porazili 1:0 Krumvíř.Lednický trenér Robert Koch.Zdroj: Jaroslav Kicl

Fotbalisté Rohatce (v bílém) remizovali 1:1 s Baníkem Dubňany.
OBRAZEM: Dubňany vyválčily v Rohatci bod. Proti rowdies zasahovala policie

NIKOLA KLIMOVIČ

Fotbal je kolektivní sport, ale často v něm rozhodují individuality. Když v březnu Moravan dotáhl návrat Nikoly Klimoviče z mládeže Líšně, málokdo čekal, že právě tento devatenáctiletý fotbalista bude stěžejním hráčem v boji o záchranu.

V lednickém dresu na jaře zasáhl do dvanácti duelů, v nichž se prosadil čtyřikrát. Svou dynamičností zaměstnával obrany nejednoho soupeře. „Jeho rychlost přinesla do hry svá pozitiva,“ uznal Koch.

Pokud bude Klimovič v podobných výkonech pokračovat i nadále a ještě zvýší svou produktivitu, krajský přebor jistě přeroste.

Fotbalisté Lednice (v modrém) porazili 1:0 Krumvíř.Nikola Klimovič (v modrém) v duelu s Krumvířem.Zdroj: Jaroslav Kicl

Krumvířský útočník Dominik Havlín (ve žlutém) dal Ratíškovicím dva góly.
Ratíškovice se venku trápí, v Krumvíři skončil kouč Toman. Derby rozhodl Havlín

LUKÁŠ PROKOP

Stejně jako na letošním mistrovství světa v hokeji byl kladen velký důraz na gólmana Lukáše Dostála, i Moravan měl mezi třemi tyčemi hrdinu. Čtyřiatřicetiletý Lukáš Prokop odchytal pětadvacet zápasů a byl hlavní oporou mužstva.

Podle Kocha má právě někdejší gólman Poštorné či Slovácka velký podíl na záchraně krajského přeboru. „Byl stěžejním článkem, který přispět k záchraně. Několik zápasů jsme zvládli díky jeho zákrokům,“ věděl dobře lodivod.

Fotbalisté Lednice (v modrém) porazili 1:0 Krumvíř.Lukáš Prokop (vpravo) byl pro Moravan velká opora v boji o záchranu.Zdroj: Jaroslav Kicl

Fotbalisté Lanžhota (v bílém) doma podlehli 1:2 Břeclavi.
Břeclav v deseti porazila Lanžhot. Derby sledovalo 730 diváků, rozhodla penalta

ZKUŠENÍ MAZÁCI

Neodmyslitelně se v dramatickém a psychicky náročném boji o záchranu projevil i přínos zkušených hráčů. Do kabiny vnesli klid a na hřišti stíhali a mnohdy i překonávali daleko mladší protihráče.

Úkazem a velkým vzorem pro mladé lednické fotbalisty je Tomáš Wolgemuth, který ve třiačtyřiceti letech nosil kapitánskou pásku a dirigoval obranu Moravanu. „Musím říct, že starší kluci nás opravdu drželi. Wolgemuth hrál na svůj věk špičkové zápasy,“ zdůraznil Koch.

Do velké formy se podle něj dostal i šestatřicetiletý Pavel Simandl, který se v zimě vrátil z Rakouska. „Čím víc zápasů hrál, tím byl lepší a lepší,“ tvrdil Koch.

Věk však nejde zastavit a vedení klubu bude v létě řešit, zda starší hráči zůstanou v týmu i pro příští sezonu. „Musíme doplnit kádr, někteří starší hráči totiž zřejmě skončí. Něco jsem slyšel o Pálkovi, Wolgemuthovi a Simandlovi,“ nechtěl kormidelník předbíhat.

Koch však na lavičce zůstává. „Zřejmě budu pokračovat,“ dodal.

Fotbalisté Lednice (v modrém) porazili 1:0 Krumvíř.Lednický kapitán Tomáš Wolgemuth.Zdroj: Jaroslav Kicl

Fotbalisté Šardic (v bílém) podlehli Svatobořicím-Mistřínu 1:5.
VIDEO: Šardice derby nezvládly. Vysokou výhru Svatobořic řídil dvougólový Nauš