„Zatím se zimou úplně spokojený nejsem, i když zápas s Blanskem jsme odehráli slušně. Doufám, že se dají všichni hráči do kupy. Aspoň se nám ale ukázali dorostenci, u kterých se potvrdilo, že v přípravě si šanci zaslouží a dá se s nimi počítat do budoucna," přemítal trenér brněnského celku Aleš Schuster.

Moravská Slavia řeší záchranářské starosti. V krajském přeboru zimuje dvanáctá s náskokem čtyř bodů na předposlední patnáctou Svratku Brno. Klub ovšem v zimě příliš neposiluje, naopak řešil odchody. Z Morendy odešel brankář Tom Fiala, Vojtěch Čech a asistent trenéra Lukáš Matyska, jenž nově plní stejnou roli ve Startu Brno.

Hokejisté brněnské Komety odehráli v neděli poslední utkání před reprezentační pauzou s Mladou Boleslaví. Připomeňte si ho v galerii.
Meixner: Kometa má na úspěch. Frk nechybí, ale Holíkovi bych dal šanci

Do klubu naopak přišel Ukrajinec Mykhailo Dmytriv a tři dorostenci. „Kádr se moc neproměnil. V této době volní hráči moc nejsou. Ty kvalitní už si rozebraly aktivnější kluby. Počkáme ještě, až se rozjedou první a druhá liga, kdy někteří hráči poputují do nižších soutěží a z nich se uvolní někteří hráči. Hodil by se nám útočník, ryzí střelec," podotkl Schuster.

Moravská Slavia je totiž jedním z nejmíň produktivních týmů soutěže, o deset z jejích osmnácti branek se postaral kanonýr David Abdulai, jehož v listopadové anketě zvolili čtenáři Deníku Rovnost nejlepším hráčem krajského přeboru.

„Jde výkonnostně hodně nahoru a kdyby dal ještě o polovinu gólů víc, tak se nikdo nedivil. Přitom je to skromný kluk. Pokud to tak bude pokračovat, moc dlouho u nás nezůstane," pravil Schuster, bývalý hráč brněnské Zbrojovky, který si profesionální fotbal zahrál i v Bosně a Hercegovině nebo Moldavsku.

Brněnští basketbalisté (v tmavém) vyhráli v Pardubicích 72:64 a poskočili na páté místo.
FOTO: Šílený program zakončený výhrou. Brněnský návrat na páté místo řídil Lee

Dvaačtyřicetiletý obránce stále hraje fotbal aktivně, v okresním přeboru Brno-venkov nastupuje za ambiciózní Moravské Knínice. Připadá v úvahu, že by někdy pomohl svému týmu i na hřišti? „Jednak jsem registrovaný v Knínicích a zdravotně už na tom nejsem tak dobře. Kdybyste se zeptal před půl rokem nebo rokem, tak bych do toho možná šel, ale teď už ne, ať se ukážou mladší," pravil Schuster.

V klubu po Matyskově odchodu stále shánějí asistenta trenéra. „Buď přijde nový zvenčí, nebo ho doplníme zevnitř z klubu," poznamenal Schuster.

Moravská Slavia má jasný cíl pro jarní část sezony. „Jde nám hlavně o záchranu, na což se zaměříme. Zkoušet a zapracovávat nové hráče bude čas potom," dodal kouč Moravské Slavie.

Zimní příprava MS Brno
3. února: Blansko - MS Brno 2:3
10. února od 10.00: Velké Mezříčí - MS Brno
17. února od 13.00: MS - Kohoutovice (UT Řečkovice)
24. února od 9.00: MS - Žebětín (UT Lužánky)
2. března od 13.00: MS - Bystrc (UT Řečkovice)
9. března od 11.30: MS - Svratka Brno (UT Lužánky)