„Na trénincích je zatím účast sedmdesát osmdesát procent. První týden jsme byli pouze v hale, teď si poprvé vyzkoušíme zápasovou zátěž, "nastínil trenér družstva Libor Danihelka.

Brněnský kádr zatím neprošel žádnou změnu, na odchodu je ale nejspíš záložník Martin Doležal. „Jedná o angažmá v zahraničí," nastínil Danihelka. Klub zatím nikdo neposílil. „Nejsou volní hráči, navíc v zimě se přestupuje se souhlasem oddílu, takže přesuny jsou složitější a my nemáme vážný důvod ke změnám. Nehrajeme o padáka ani o postup, s podzimní části sezony jsme až na nepovedený závěr spokojeni," pravil Danihelka, jehož svěřencům patří šestá příčka tabulky krajského přeboru.

V klubu si však hodlají počkat na následující týdny. „Uvidíme, jak se vše vyvine, na posílení pracujeme," přesvědčoval kouč Morendy.

Brňané sehrají před startem jarní části sezony sedm přípravných duelů vesměs proti týmům z krajského přeboru a I. A třídy. „Měli jsme domluveného jednoho těžkého soupeře, ale ten si nakonec vybral pro přípravu jiný tým. O tom, že si proti nám nakonec nezahraje, jsem se dozvěděl jen náhodou, aniž by někdo zavolal, to mě zklamalo. Těžší soupeř nám odpadl, z naší soutěže jsme tak vybírali týmy, proti kterým hrajeme až ke konci, abychom na sebe po přáteláku rychle nenarazili znovu," popsal Danihelka.

Zajímavostí bude souboj s celkem z polské okresní soutěže s názvem Zdroj Jedlina, k němuž dojde ve středu 22. února od půl osmé večer na umělé trávě za Lužánkami. „Jedou na soustředění do Chorvatska a Brno mají zhruba v půli cesty, tak jsme se s nimi domluvili," pravil Danihelka.

V jarní části sezony by celek ze Starého Brna rád navázal na povedený podzim. „Nevěděli jsme před sezonou, co čekat od posílení, které se nám povedlo. Samozřejmě mohlo být o něco líp a poslední zápasy jsme nezvládli, ale cíle jsme splnili," shrnul Danihelka.