Věří, že i nepříjemná situace, paradoxně může Morendu nakopnout k lepším zítřkům, které nejstarší fotbalový klub v Brně zoufale potřebuje. „Bereme to pozitivně. Měli jsme před karanténou sérii proher, tak se to teď může přerušit a kluci se třeba vrátí na hřiště s větší chutí,“ poznamenal Dufek.

Jeho svěřenci to ale budou mít při návratu složité. Trénovat v kompletním složení mohou v úterý nebo ve středu a hned ve čtvrtek je čeká zápas s Ratíškovicemi. Kvůli odložení dvěma duelů se navíc Morendě protáhne podzimní část sezony. „Že budeme hrát o týden dýl je v pohodě, jde o dlouhodobou soutěž,“ uvedl lodivod týmu.

Moravská Slavia vešla do nového ročníku s výrazně omlazeným kádrem a přes poměrně nadějný začátek postupně zabředla do sérii porážek, která aktuálně čítá pět nezdarů.

Rhett Holland si nezahraje následující tři zápasy.
Nepříjemnost pro Kometu. Řízný zadák dostal za faul stopku na tři zápasy

Za tu dobu navíc Moravská Slavia vstřelila pouhé tři branky a klesla na poslední pozici tabulky. Na předposlední Mutěnice ovšem ztrácí jen bod a má zápas k dobru. „Nepočítali jsme s tím, že budeme hrát u čela tabulky, ale chtěli jsme být do desátého místa. Sráží nás individuální chyby, kluci na to zatím psychicky nemají. Dva roky pořádně nehráli a ta nevyzrálost se projevuje,“ poznamenal Dufek.

Proto už se také v brněnském klubu ohlíželi po nové akvizici. „Zkoušeli jsme posilovat, ale trh je dost přebraný. Souvisí to s tím, že je stále míň fotbalistů. V zimě se ale o něco pokusíme, potřebujeme hlavně zkušeného hráče do středové řady, který to vezme na sebe,“ sdělil kouč.

Velkou pozornost jeho svěřenci věnují záchranářské bitvě s Mutěnicemi, ke které mělo dojít tuto sobotu, ale nakonec se uskuteční v náhradním termínu. „Jednoznačně tento zápas bereme jako ten nejdůležitější. Do konce sezony se ale ještě hodně může změnit. V krajském přeboru může každý porazit každého, jen snad Kuřim a Bohunice jsou odskočené,“ doplnil Dufek.