Moravské Slavii patří po podzimu pátá příčka krajského přeboru, což je výrazné zlepšení patnácté pozice z minulé sezony. Vzhledem k rozšiřování divize v příštím ročníku mohou o patro výš postupovat až tři celky z kraje, přičemž na třetí Kunštát ztrácí Morenda pouhé dva body. „Postupovat do divize nechceme. Máme nastavené nějaké cíle a chod týmu, a jsme spokojení," pravil trenér družstva Libor Danihelka.

Nejstarší brněnský klub přišel o pozici na stupních vítězů až v nepovedených dvou závěrečných kolech, kdy prohrál v domácích duelech s Krumvířem i Kuřimí. „Trošku mě tyto dva zápasy mrzí, ale jinak jsme šli určitě dost nahoru. Posily se nám povedly a počet bodů je výborný," lebedil si Danihelka, jehož tým v minulém ročníku nejvyšší krajské soutěže obsadil předposlední patnáctou příčku.

Hlavní devízou celku z Vojtovy ulice byla propracovaná obrana kterou řídil Ladislav Hanuš, jenž má zkušenosti i z druhé ligy. Morenda obdržela společně s Kuřimí nejmenší počet šestnácti branek v soutěži. „Bylo vidět, že má Hanuš zkušenost z vyšší soutěže. Navíc je ještě pořád mladý, má sedmadvacet let," líčil Danihelka.

O přísun branek se staral taky Pavel Simr, jenž ještě loni na podzim hrál za druholigový Vyškov. Na Morendě nasázel sedm branek. „Simr to měl hodně těžké, soupeři se na něj připravovali, bránili ho ve více lidech, udělal aspoň místo pro ostatní," líčil Danihelka.

Nejlepším kanonýrem tradičního klubu ze Starého Brna byl s devíti přesnými zásahy jedenadvacetiletý Vojtěch Čech. „Je super, že se ho povedlo udržet. Mohl zůstat v Hodoníně a hrát vyšší soutěž, ale nemá zájem. I u nás potřebuje kvůli studiu na vysoké škole úlevu v trénincích. Doufám, že se tak podaří udržet i další opory," pravil kouč Danihelka.

I díky úspěšné podzimní části sezony na výrazné změny v kádru nemyslí. „Vzhledem k tomu, že teď v zimě je přestupní termín, kde musí přestup odsouhlasit klub, zasahovat do toho moc nebudeme. Víceménně jsme spokojení a domlouvat se s někým, kdo bude chtít vysoké ceny za přestup, se moc bavit nebudeme," dodal Danihelka.