Přestože byla Morenda na čtrnáctém místě šestnátičlenného pelotonu, před novým ročníkem na jistotu nehraje. Naopak hodlá odvážně vsadit především na mladé hráče. Přivedli jsme zejména kluky z ročníku 1999 a mladší. „Do sezony vstoupíme s hodně omlazeným kádrem. V Brně se teď sešly ročníky jako 2001 a 2002, početně i kvalitativně silné, tak toho využíváme. Musíme ale kádr především rozšířit. Minulou sezonu nás na podzim trápila zranění a v úzkém kádru nám hráči chyběli,“ podotkl trenér Michal Dufek.

V úvodním přípravném souboji jeho svěřenci o víkendu porazili Vojkovice 4:2, další duel sehraje Morenda v pátek v půl sedmé večer s Tišnovem. „Příští středu nás čeká zápas se Spartou Brno, v sobotu utkání s Vyškovem B, pohár a pak už nám sezona začíná,“ popsal kouč Dufek.

Cílem je především udržet se v nejvyšší krajské soutěži, v níž Moravská Slavia figuruje nepřetržitě od roku 2014. Když vidím, jak ostatní kluby posilují, je jasné, že na podzim musíme hráče stabilizovat, zjistit, kde nás tlačí bota a na jaře potom nahnat body,“ osnoval Dufek. Mezi základní kameny týmu bude patřit obránce Ondřej Kubík nebo brankář Jan Velán. „Z mladých se nám hodně dobře jeví Dennis Kanabe nebo Martin Cambal,“ vyjmenoval kormidelník Moravské Slavie.

V hledáčku má klub ještě jednoho ofenzivního hráče, dlouhodobé zranění totiž vyřadilo ze hry kanonýra Michala Šemberu. „Zranil se nám loni ve druhém kole a už skoro rok laboruje se zraněním,“ podotkl Dufek.