V brněnském derby potvrdily v sobotu roli favorita Bohunice, když hladce zdolaly Moravskou Slavii 4:0. Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase, domácí trvale útočili a hosté mizerně bránili. „Máme mladý tým a naši mladíci se polekali jmen soupeře, kterého se přímo báli. Kvalita hry byla ovšem na straně domácích,“ mínil trenér Morendy Michal Dufek.

Převaha domácích byla tak výrazná, že hosté v první půli ani jednou nevystřelili na branku. Nejpohlednější gól byl hned ten první, po centru z levé strany poslal Marek Střeštík přímo z voleje míč nechytatelně pod břevno.

O druhém poločasu se dá napsat jen to, že byl odehrán. „Někdy je těžké přimět hráče při vysokém vedení ke zlepšení výkonu. Zvolnili jsme v tempu a tak mohu být spokojen jen s prvním poločasem,“ hodnotil střetnutí domácí kouč Zdeněk Partyš.

Ještě bohatší na góly bylo střetnutí Sparty Brno s Ivančicemi. Komárovský tým ještě o poločasu vedl 4:1, po kolapsu ve druhé půli však podlehl 4:5. „Máme problémy s řadou zraněných, na Spartě jsme nastoupili bez nejlepšího střelce Hložka (Daniel Hložek - pozn. red.) a na místě stopera z nouze hrál útočník Tomáš Čožík,“ přiblížil ivančický trenér Rostislav Štork.

„Po našich chybách domácí jasně vyhráli poločas, ve druhé půli nás však hrubě podcenili. Začala se nám dařit kombinační hra, pozvolna jsme gólově dotahovali a psychicky otřesení domácí se už nechytili. V poslední minutě zásluhou dorostence Martina Dobrovodského jsme dokázali otočit výsledek a vyhrát. Celkově s první polovinou podzimu jsem nadmíru spokojen, na pátém místě tabulky se nám docela líbí,“ dodal s úsměvem kouč Štork, jehož svěřence čeká v příštím kole v sobotu právě tým Bohunic.

Kuřimští udrželi třetí příčku výhrou 3:1 v Bosonohách. „Po předchozích sezonách, kdy tým hrál v dolní polovině tabulky, po posílení patříme k předním celkům, a to je potěšující. Prezentujeme se ofenzivní hrou, nastříleli jsme nejvíc branek v soutěži a náš útočník Petr Svoboda je s devíti góly nejlepším střelcem přeboru. Potvrdit naše postavení a výkonnost chceme v sobotu, kdy hostíme béčko Líšně, které je na čtvrtém místě tabulky,“ řekl kouč Kuřimi Svatopluk Habanec.

ZDENĚK STANĚK


Načítám tabulku ...