V létě posílené mužstvo ze Starého Brna po dlouhých letech prožilo úspěšný podzim, do jarních odvet vstoupí z pátého místa tabulky. „A mohli jsme mít ještě lepší výchozí pozici, ve dvou závěrečných podzimních zápasech jsme odevzdali šest bodů našim soupeřům,“ míní trenér Libor Danihelka.

„V sedmi přípravných zápasech jsme po Brně trochu cestovali, trénovali a hráli jsme v Řečkovicích, Bohunicích, za Lužánkami jsme ve velmi dobrém utkání podlehli polskému týmu vyšších soutěží KS Zdroj 3:6,“ dodává Danihelka.

Do Rakouska odešli Lukáš Černý a Martin Doležel, ze Soběšic se vrací Samuel Čus a jako ofenzivní hráč přichází Portugalec Diogo Neves Prudencio, který v Brně studuje. „Stejně jako na podzim se nadále chceme pohybovat v horních patrech tabulky, pro psychiku mužstva bude důležitý start. V úvodu bychom v Krumvíři rádi domácím oplatili podzimní porážku, pak nás čeká domácí derby se Spartou,“ soudí předseda klubu Marcel Hejna.

Deset domácích utkání

Fotbalisté Svratky vstoupí do jarní části sezony z devátého místa tabulky. Na podzim vzhledem k horšímu stavu komínského hřiště odehráli víc střetnutí na hřištích soupeřů, na jaře tak budou hrát deset zápasů na domácí půdě a jen pětkrát jako hosté. „To nám dává naději na výraznější posun v tabulce směrem vzhůru,“ říká trenér David Kříž.

„Přípravu jsme absolvovali na hřišti TSM v Brněnských Ivanovicích a také na nové umělce za Lužánkami. Nemile nás dva týdny zasáhla epidemie virózy, zápasy jsme museli odkládat a teprve v závěru přípravy jsme byli kompletní,“ dodává Kříž.

Citelnou ztrátou je odchod nejlepšího střelce přeboru Ondřeje Šedivého do třetiligového Blanska, jeho čtrnáct podzimních gólů bude mužstvu chybět. Nadále zůstávají exzbrojováčtí matadoři gólman Martin Doležal a Karel Kroupa. Nově přichází záložník Tadeáš Cebák z Kuřimi, v jednání jsou ještě tři hráči.

Domácí zápasy bude Svratka hrát v sobotním dopoledni, hned v úvodu přivítá Rousínov, kterému má oplácet těžkou podzimní porážku 0:6, druhé kolo pak Svratku čeká cesta k nováčkovi do Kunštátu.

ZDENĚK STANĚK


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...