Destrukci mladého soupeře z Brna domácí zahájili od prvních vteřin. První nebezpečný centr brankář Miroslav Lošťák ještě odvrátil, ale ve čtvrté minutě už lovil míč ze své sítě. Utěšenou kombinaci přesně zakončil Jan Stara. V následujících dvaceti minutách sice domácí své šance zahazovali, nebo kazili „milimetrovými“ ofsajdy, ale do přestávky šli s uklidňujícím stavem 3:0. „Hráli jsme dobře, soupeře jsme naší nátlakovou hrou nepouštěli do šancí. Plnili jsme všechno, co jsme si řekli. Za rozhodnutého stavu jsme z toho trošku slevili a Svratka si nějaké příležitosti vytvořila. Přeju jí to. Má mladé mužstvo, je vidět, že se tam s mládeží pracuje dobře. Určitě půjdou postupně nahoru,“ zestručnil hodnocení zápasu hrající trenér Jan Havlíček.

Jeho v pohodě hrající tým dal ve druhém poločase velmi rychle najevo, kdo je na hřišti pánem. Právě Havlíček v 50. minutě a Miloš Pokorný v 61. definitivně potvrdili domácí tříbodový zisk. Závěr se pak v podstatě dohrával.

Boskovičtí tak prodloužili šňůru bez porážky na osm zápasů, přičemž po remíze 11. září v Moravském Krumlově následovalo sedm vítězství. S impozantním skóre 33:5!

Právě tato statistika je nejlepší pozvánkou na závěrečný zápas podzimu, k němuž do Boskovic přijede lídr tabulky Tatran Bohunice. „Je to asi největší aspirant na postup do divize. Zejména v ofenzívě představuje velikou kvalitu. My se ale na ně nebudeme nějak speciálně připravovat. Snažíme se dobře nachystat na každý zápas a budeme se chtít prosadit prosadit vlastní hrou,“ zdůraznil Havlíček.

Podzimní finále krajského se v areálu Červená zahrada bude hrát v sobotu 2. listopadu od 10.00 hodin. Zřejmě opět na umělém trávníku.

FC Boskovice - FC Svratka Brno 7:1

Poločas: 3:0. Branky: 4. a 38. Stara, 24. a 50. Havlíček, 61. Pokorný, 66. Novák, 75. Závodný – 78. Musil. Rozhodčí: Štipčák – Tichánek, Chabiča. ŽK: Svensson (Svr.) Diváků: 140.

Boskovice: Bednář – Tenora, Fadrný, Martínek (73. Dračka), Závodný – Pokorný, Daněk (34. Odehnal), Živný (63. Cichra), Stara – Havlíček (75. Skácel), Novák. Trenér: Jan Havlíček.

Svratka: Lošťák – Cambal (63. Koutný), Svensson (43. Malůšek), Zeman, Huráb, Těžký (75. Dlapa), Musil, Jahoda, Zlámal, Řezník, Sova. Trenér: Jiří Drška.