Tým ze Slovácka povzbuzen výhrou v úvodním kole se nelekl favorita a v úvodu střetnutí udržoval vyrovnanou hru. „Byli jsme si vědomi bohunických kvalit a postavili jsme hru na obětavosti a disciplinované defenzivě,“ objasnil taktiku svých svěřenců hostující kouč Marcel Houška.

Postupem času však Bohunice zatlačily soupeře do hlubokého defenzivního bloku a vytvářely si řadu střeleckých příležitostí. V přehuštěné mutěnické obraně však zahazovaly jednu šanci za druhou. Trefovaly tyče, jednou se míč zvolna kutálel po celé délce brankové čáry, než se stal kořistí brankáře Filipa Leznara. Ten zlikvidoval dvě bomby Ivana Lacka a řadu dalších příležitostí domácích. „V některých chvílích to vypadalo pouze jako boj Bohunic s naším skvělým gólmanem,“ dodal s úsměvem mutěnický kouč.

V lužáneckém parku se sešli běžci k tradičnímu závodu. Běh Lužánkami je jedním z nejstarších běhů České Republiky. Koná se od roku 1946. Navazuje na předválečnou tradici brněnských vytrvalců a jejich soutěží.
OBRAZEM: Běh Lužánkami se vrátil, hlavní závod ovládli Chrascina a Vechetová

„O poločase jsem hráče nabádal k trpělivosti a klidu v koncovce, byl jsem si jist, že se při tolika šancích musíme gólově prosadit,“ byl přesvědčen domácí trenér Zdeněk Partyš.

Když pak ve druhé půli David Petřík a po něm Marek Král v gólových pozicích mířili vedle mutěnické branky a na bohunické kopačky se začala plížit nervozita, konečně festival zahozených šancí rozťal gól Nikolase Burčíka.

Mutěničtí ve snaze po vyrovnání změnili rozestavění hráčů, otevřeli hru a pustili se do útočení. Jejich snahu však zmařil druhým gólem střídající Radim Ševčík. „Potrápili jsme favorita, za náš výkon se rozhodně nemusíme stydět,“ chválil svůj tým trenér Houška. „Na výhru jsme se tentokrát nadřeli. Dobře organizovaná hra a silový fotbal soupeře nám působil obtíže,“ hodnotil zápas bohunický trenér Partyš.

Fotbalisté Startu Brno začali jarní část sezony rozpačitě.
Vytuněný Start začal jaro pozvolně. Máme na čem pracovat, říká kouč

Největším překvapením druhého jarního kola bylo vítězství Svratky nad Boskovicemi 2:1. „V první půli nás favorizovaní hosté potrápili rychlými protiútoky a z jednoho z nich se ujali vedení,“ přiblížil střetnutí trenér Svratky Bohdan Ryšavý. „Po přestávce si Štroblovu prudkou přízemní přihrávku do šestnáctky jeden z boskovických obránců srazil do vlastní branky a vítězný gól vstřelil ze skrumáže náš mladý odchovanec Jan Janík. O vítězství rozhodlo vysoké nasazení a týmový duch,“ spokojeně dodal kouč. 

ZDENĚK STANĚK