„Úplně jsem se necítil na to, že se mi povede dát zrovna tři góly, individuálně to ale nakonec byl určitě nejlepší zápas sezony," lebedil si Dohnal, jenž na podzim absentoval kvůli zranění.

Souboj tabulkových sousedů z podpalubí nejvyšší krajské soutěže začal lámat ve prospěch Bosonoh v sedmadvacáté minutě, další góly přidal po změně stran. Ačkoliv je pravák, všechny tři branky při svém galapředstavení zaznamenal levou novou. „Považuju se celkově spíš za obounohého. Už od malička jsem to zkoušel i levou, ať ji nemám jenom na opírání, takže jsem se už párkrát levou prosadil. Tentokrát to ale byla náhoda, že jsem dal všechny góly levačkou," smál se Dohnal.

Ten výrazně vylepšil své letošní střelecké statistiky, dosud zaznamenal pouze jednu branku. Bosonohy zoufale potřebují jeho gólové příspěvky, dosud daly jen šestadvacet gólů ve dvaceti zápasech. „Bohužel budu muset přispět do týmové kasy, asi nějakou pětistovku a něco mě bude stát i tento rozhovor," zlobil se naoko Dohnal, jenž zazářil v sezoně 2018/2019, kdy vstřelil devatenáct gólů.

Volejbal ženy Brno - Prostějov
OBRAZEM: Královopolanky zahájily finále prohrou. Podlehly Prostějovu

Díky jeho aktuálnímu gólovému příspěvku Bosonohy přeskočily svého víkendového soupeře v tabulce a aktuálně jim patří dvanáctá příčka. „Nenacházíme se v optimální situaci. Může za to asi velká obměna hráčů. Zkušení odešli a máme kluky z nižších soutěží, trošku hledáme svou herní tvář. A nemáme vyřešený střed pole, což je velmi důležitá pozice," popsal aktuální situaci v Bosonohách víkendový hrdina.

O to víc si považuje výhry na hřišti ratíškovického Baníku. „Vnímali jsme důležitost zápasu, šlo to vidět i na domácích. Bylo důležité vstřelit první gól," doplnil Dohnal.