V Pohořelicích nehodlají připustit podobný debakl, jaký ve středu postihl tým z libereckého krajského přeboru Nový Bor, který podlehl v přípravě prvoligové Mladé Boleslavi 1:28.

„Před dvěma roky jsme hráli při výročních oslavách s Líšní 2:9 a předvedli jsme slušný výkon. Když jsem ale v únoru zápas se Zbrojovkou domlouval, vycházel jsem z toho, že máme široký kádr, dvacet hráčů plus tři gólmany. Teď to není ideální. Skládáme tým, jak se dá. Zahrají si za nás třeba dvě posily, a když jsem věděl o někom z okolí, že si chtěl zahrát, oslovil jsem ho. Věřím, že budeme důstojným soupeřem," přesvědčuje Matoušek.

Přípravný zápas domlouval ještě s trenérem Tomášem Poláchem, jehož v dubnu na lavičce Zbrojovky nahradil Lukáš Kříž a po sezoně aktuální brněnský kouč Jaroslav Hynek. „Domluva na zápas vychází z toho, že v mládežnických kategoriích spolupracujeme se Zbrojovkou. Jezdí sem v zimě na soustředění na naši umělou trávu. Beru to jako gesto Zbrojovky, že se jí u nás v Pohořelicích líbí a že jsou tady všichni spokojení," zmiňuje pohořelický lodivod.

Kvůli speciálnímu utkání si Pohořelice protáhly sezonu. „Měli jsme trénink ve čtvrtek, abychom se aspoň jednou sešli. Po zápase budeme mít krátké volno, protože nás 6. července čeká utkání s třetiligovými Rosicemi. Mám rád konfrontace s týmy z vyšších soutěží, aby naši kluci věděli, že se hraje i jiný fotbal," podotýká Matoušek, jehož tým podstoupí následně v přípravě i souboje s divizními týmy Velké Bíteše nebo Břeclavi.

Zápas se Zbrojovkou je ale nejvíc speciální a bude mít i dohru. „Máme domluvené posezení s hráči Zbrojovky, budeme si s nimi moct promluvit. Jsem zvědavý, kdo přijede z vedení," dodává pohořelický kouč, jehož svěřenci nastoupí v červených dresech.

Brněnský klub zahájil v pondělí přípravu na novou sezonu i s šesticí nových posil, mezi které se v týdnu připojil na dvoutýdenní zkoušku i maďarský levý obránce Szabolcs Szitai. „Zbrojovka to pojme asi kondičně a tím, že už začala přípravu, tak přijede komplet, i když třeba nenasadí hlavní hvězdy jako Kubu Řezníčka. Ale předpokládám, že nepřijede na výlet," uzavírá Matoušek.

Zbrojovka si zápas proti celku z krajského přeboru zopakuje po dvou letech. Naposledy se představila v červnu 2022 na hřišti Bystrce, kterou porazila 6:0.