V Podolí si byli dobře vědomi, že podobná příležitost postoupit do krajského přeboru nemusí znovu přijít. Ještě ve čtvrtek Šeliga naznačil, že variantě přijmout nabídku celek z Brněnska dává padesát procent, nakonec bylo rozhodnutí jednoznačné.

„Stoprocentně jsme si řekli, že postup odmítáme. Dávali jsme s trenérem dohromady důvody pro a proti a vyšlo nám z toho, že na krajský přebor ještě nejsme připravení,“ podotkl místopředseda.

V Podolí s možností postupu do krajského přeboru dlouho ani vůbec nepočítali. Jenže posun o soutěž výš odmítly první Hroznová Lhota, druhé Kozojídky i třetí Dubňany. Podle regulí tak dalším na řadě byl klub z Brněnska, který si v posledním kole vybojoval čtvrtou pozici.

Přestože někteří hráči byli mimořádnému postupu naklonění, vedení rozhodlo o setrvání v I. A třídě. „Hráči do toho taky mohli promluvit, ale finální rozhodnutí bylo na mě a trenérovi,“ nastínil Šeliga.

Podle jeho slov by Podolí uvažovalo jinak, pokud by si postup vybojovalo přímo na trávníku. „Řeknu na rovinu, že kdybychom soutěž vyhráli, tak postup neodmítneme. Máme i do budoucna cíl zkusit si krajský přebor na trávníku vybojovat. Jít nahoru ze čtvrtého místa nám ale bylo proti srsti,“ popsal funkcionář.

Dalším v pořadí je tak nyní podle postupového klíče celek, který skončil druhý v tabulce A skupiny I. A třídy. Možnost mimořádného postupu tak dostanou Kohoutovice.