Nováčci v sezoně po postupu

Krajský přebor
Líšeň B – 1. místo
Ratíškovice – 12. místo

I. A třída
Želešice – 4. místo
Soběšice – 7. místo

I. B třída
Střelice – 2. místo
Lelekovice – 7. místo
Tvrdonice – 8. místo
Bohdalice – 9. místo
Boskovice B – 11. míst
Ždánice – 14. místo
Višnové – 14. místo

Zatímco rezerva druholigové Líšně nejvyšší krajské soutěži v nováčkovské sezoně vévodí, Ratíškovicím patří až dvanáctá pozice tabulky. „Trénoval jsem Mutěnice, takže jsem znal kvalitu krajského přeboru, ale pro hráče jde zatím o docela velký skok. Rozdíl oproti A třídě je obrovský,“ poznamenal trenér Baníku Petr Zemánek.

Zatímco v minulém ročníku jeho svěřenci sbírali body po hrstech, teď je spíš rozdávají. V devíti kláních jich nastřádali pouze osm. „Rozhodně nejsme spokojeni, vstup do soutěže jsme si představovali jinak. Netrápíme se ani tak herně jako výsledkově. Dostáváme laciné góly a hlavně nás mrzí dvě ztráty zápasů, když jsme vedli 2:0 a přesto remizovali. Soupeři tady daleko více trestají naše chyby,“ podotkl ratíškovický stratég.

Do konce podzimní části si v Baníku přejí vylepšit aktuální postavení, vždyť na předposlední Moravský Krumlov mají náskok pouhých čtyř bodů. „Když to nevyjde teď, bude třeba v zimě pořádně potrénovat, abychom na jaře byli konkurenceschopnější,“ přidal ratíškovický lodivod.

Brňané vyhráli i páté letošní utkání v Superlize malého fotbalu.
Brno zvítězilo v Plzni, čtyřmi góly debutoval Havlín

K derby nováčků došlo rovněž v A skupině I. A třídy. V něm se na rozdíl od toho v krajském přeboru radoval z výhry hůře postavený celek. Soběšice si na domácím hřišti vyšláply na Želešice 2:1. Prvně jmenovaný tým tak poskočil na sedmou pozici tabulky, kdežto Želešice spadly ze třetí na čtvrtou příčku. „Přesto jsme dost spokojeni. Před sezonou jsem si stanovili, že chceme hrát ve středu tabulky, takže jsme na tom dobře. Doma máme za cíl vyhrávat, venku se snažit překvapit,“ prohlásil předseda klubu Tomáš Koláček.

Klub si podle něj účast v druhé nejvyšší krajské soutěži především užívá, vždyť ještě před dvěma lety hrál o dvě patra níž. „Je to pro nás odměna za roky práce. Myslím, že máme jeden z nejhezčích fotbalových areálů na Brně – venkov, tak nám tato soutěž sluší. Zápasy v okresním přeboru byly paradoxně možná někdy náročnější, protože jsme hráli různá derby,“ poznamenal první muž klubu.

Nováčkovskou sezonu si naproti tomu neužívají třeba ve Višnovém. Klub z obce na Znojemsku v B skupině I. B třídy prohrál všech sedm zápasů a má zatím hrozivé skóre 7:41. Jde o jediný klub napříč krajskými soutěžemi, který ještě nemá bod.