Sparta tak končí sezonu na čtvrté pozici nejvyšší krajské soutěže. „Utkání se hodnotí dobře, nechali jsme tři body doma a udrželi čtvrté místo v tabulce. Původně jsme si přáli být na bedně, nakonec nám třetí místo uteklo o jeden bod. V tomto utkání jsme tam měli pětiminutový výpadek, kdy nám tam padly zbytečné góly," poznamenal trenér Sparty Radek Štourač.

Radek Štourač hodnotí utkání 

Zdroj: Václav Petrů

Jeho svěřenci si od úvodních minut vytvořili velký tlak a spoustu šancí, skóre zápasu nicméně mohli otevřít i hosté, ale brankáře Sparty Radka Bílého zachránilo břevno. Jako první se nakonec prosadili aktivnější fotbalisté Sparty, když ve 24. minutě skóroval Jakub Krejčíř, o devět minut později navýšil po efektně sehrané standardní situaci vedení domácích Tomáš Košut.

Ratíškovice navíc musely ve 36. minutě vynuceně měnit brankáře. Jaromíra Měchuru nahradil Patrik Bureš, který zanedlouho lovil míč ze sítě, když ho ve 43. minutě překonal Jakub Pojsl. 

Trenér Ratíškovic Petr Zemánek vysvětluje výměnu brankářů

Zdroj: Václav Petrů

Po změně stran si vzal slovo nejlepší střelec Sparty i celé soutěže Stehlík, který za tři minuty zaznamenal hattrick a svou střeleckou bilanci sezony zakončil na pětadvaceti brankách.

Ratíškovice pak sice rychle nasypaly tři góly, ale závěr duelu se dohrával bez větších šancí na obou stranách. Na trávník se tak v 87. minutě dostal i náhradní brankář Sparty Michal Stehlík, který si přál ještě jednou zahrát se svým bratrem Jindřichem. 

„Michal byl velkou oporou Sparty v době, kdy jsem do klubu před sedmi lety přicházel, bylo to i přání Jindry Stehlíka, který byl před svým loňským návratem dlouhé roky v zahraničí, aby si spolu na hřišti ještě zahráli. Tak jsme jim to umožnili. Měl tam jeden zákrok a i výhoz. Chtěli jsme, aby nastoupil i Jindra Stehlík starší (předseda klubu - pozn.red.), aby si zahráli všichni tři Stehlíci, ale není v takové kondici, aby mohl nastoupit," usmíval se Štourač.

Zatímco Spartě poslední duel vyšel, Ratíškovice nedokázaly navázat na předchozí povedené období, při němž bodovaly v pěti duelech v řadě. „Bylo vidět, že jde o poslední utkání, kdy už o nic nešlo. Udělali jsme spoustu chyb, přijeli jsme v oslabené sestavě. Vývoj a průběh odpovídal chybám. Pak jsme přeskupili řady a trochu se zvedli. Domácí taky mírně polevili při vysokém vedení," pověděl kouč Baníku Petr Zemánek, jehož svěřenci figurují před pátečními a sobotními dohrávkami posledního kola na jedenácté příčce tabulky. 

Sparta Brno - Baník Ratíškovice 6:3 
Poločas: 3:0.
Branky: 24. Křejčíř, 33. Košut, 43. Pojsl, 47., 49. a 50. J. Stehlík - 70. Marcián, 73. Bábíček, 74. Nedorostek.
Rozhodčí: Hřib - Špaček, Jurča.
Žluté karty: Pojsl, J. Stehlík - Uřičář, Toman.
Diváci: 75.
Sparta Brno: Bílý (87. M. Stehlík) - Krejčí (58. Popovych), Janderka, Drbal, Skočovský (68. Večeřa), Pojsl, Košut (58. Hospodar), Adámek (58. Rak), Makiš, Krejčíř (K), J. Stehlík. 
Baník Ratíškovice: Měchura (36. Bureš) - Uřičář (61. Lacko), Kordula (K), Dobeš, Petrucha, Zemánek (46. Bábíček), Nedoroste, Venclík, Ševčík, Sukup (46. Toman), Marcián.