„Přišli k nám čtyři noví hráči a mužstvo se sehrává. Výsledkově bychom si představovali o jedno vítězství víc, ale vyloženě nám utekl jenom druhá zápas sezony, kdy jsme prohráli 0:1 s Rajhradicemi, i když jsme měli místy až drtivou převahu," pravil dlouholetý trenér družstva Radek Štourač.

Toho těší, že Sparta v úvodních čtyřech duelech obdržela dohromady jen dva góly. „Mám z toho radost. Jde vidět, že obrana šlape, přitom tam se nám zapracovávají někteří noví hráči," poznamenal sparťanský lodivod.

Poslední duel v dresu Zbrojovky odehrál Jan Hladík v sobotu 2. září doma proti Varnsdorfu.
Dostal se do základu, ale odchází. Stálice Zbrojovky Hladík míří na Slovensko

Zatímco v počtu obdržených gólů je Sparta s Kuřimí nejlepším týmem v soutěži, s počtem čtyř vstřelených branek patří naopak k nejhorším v soutěži. „Pracujeme na tom, abychom vylepšili hru směrem dopředu. Věřím, ale že nám to tam začne padat," poznamenal Štourač.

Gólově se zatím nedaří ani nejlepšímu kanonýrovi soutěže Jindřichu Stehlíkovi, který se zatím v tomto ročníku ve čtyřech duelech neprosadil. „Jindra z těch čtyř gólů zařídil tři. Jednou zajistil penaltu, další góly připravil. Má i další věci platné pro mužstvo, které si ho zvolilo kapitánem. Zatím mu balony uskakují, ale začne mu to tam padat a podle mě překoná loňských 25 branek," usmál se Štourač.

Cílem celku z jihu Brna je vylepšit čtvrtou příčku z minulé sezony. „Chceme se dostat na bednu. Uvidíme, jak na tom po podzimu budeme. První místo asi jasně připadne Kuřimi, ale zkusíme ji pozlobit. Bude to takový hon na Kuřim. Uvidíme, jak na tom budeme po podzimu," přemítal sparťanský kouč.

Fotbalisté rezervy Zbrojovky (v červeném) jsou zatím v novém ročníku divize D stoprocentní. Ilustrační foto.
Pět branek i červená karta. Brněnské derby béček ovládla po obratu Zbrojovka

V dalším kole čeká na jeho svěřence v neděli od půl páté odpoledne duel v Ratíškovicích, které nasbíraly ve čtyřech kolech stejně bodl jako Sparta. „Očekávám bouřlivé prostředí. Tamější fanoušci nám budou nadávat, ale mně se tam líbí. Navíc v období vinobraní budou lidi určitě veselejší. Mně se líbí, že tam lidi chodí a vytvoří atmosféru. Rád proti Ratíškovicím hrávám," dodal Štourač.